gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Exkurze

Den trochu jinak, aneb návštěva UJEP, Fakulta umění a designu

 V pátek 16.11. jsme se skoro všichni z 3.B, paní učitelka Váňová a pan učitel Rež vydali na workshop s Filipem Šváchou, studentem fotografie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Ráno jsme se sešli v 8:15 na vlakovém nádraží a díky Českým drahám vyrazili s patnáctiminutovým zpožděním směr UJEP, Fakulta umění a designu.

Číst dál...

Podzimní workshop v Národním technickém muzeu a exkurze v Praze

Středa, 7. listopadu, v 7 hodin 20 minut ráno se všichni pomalu začínají scházet před budovou školy plní očekávání, ale i obav z toho, co všechno se bude během dne dít. Je potřeba mít nějaké speciální znalosti? Budou se nás ptát na věci, které bychom sice měli umět, ale za boha jim nejsme schopni porozumět? Tyto myšlenky se honily hlavou snad každému z nás a všichni jsme byli zvědaví, co od workshopu na téma termodynamika očekávat. Ano, některé informace jsme předem dostali, ale přece jen nikdy nemůžeme vědět, co všechno se v budoucnosti může stát.

Číst dál...

Geografická exkurze 2.B

Ve středu vyrazili studenti 2.B na geografickou exkurzi, jejímž cílem byla Lysá skála, která je známa také pod názvem Spící panna. Sraz byl na autobusovém nádraží, odkud jsme pěšky vyrazili po modré turistické značce přes Okřešice a Srní do PP Provodínské kameny.

Číst dál...

Právnická exkurze

Pondělní 18. 12. ráno bylo u nás, seminaristů ze společenských věd, ve znamení velmi brzkého vstávání, jelikož první soudy začínají již v ranních hodinách.

Číst dál...

Exkurze II. A na Lemberk

V pondělí 26. června 2017 odjela naše sekunda vlakem do Jablonného v Podještědí a odtamtud se pěšky odebrala na zámek Lemberk. Naši dva bývalí žáci, Jan Rucz, nyní historik, a Vojtěch Hloušek, od budoucího září učitel na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci, připravili program v tzv. bajkovém sále. Žáci si při něm formou soutěže nejen zopakovali to, co věděli ze školy o bajkách, ale dověděli se také něco nového a mohli si zkusit bajku vytvořit a vyprávět. Všem se to podařilo pěkně, některým dokonce velmi pěkně.

Číst dál...

"Mozkohrátky" na zámku v Děčíně

Ve čtvrtek 29. června se třída primy zúčastnila zajímavé exkurze na zámku v Děčíně, cílem poznání nebyly tentokráte klasické zámecké interiéry, ale zajímavý program, který se konal v největším Knihovním sále zámku, "mozkohrátky", kde si žáci i paní učitelky mohli na více jak 35 stanovištích otestovat svou paměť, postřeh, logické uvažování, důvtip a smysl pro humor.

Číst dál...

Saské Švýcarsko

Ve čtvrtek 23. června se studenti 2.A vydali na zeměpisnou exkurzi do oblasti Saského Švýcarska (Nationalpark Sächsische Schweiz). Vlakem jsme dojeli přes Děčín do stanice Schmilka-Hirschmühle v SRN, kde jsme přestoupili na přívoz přes Labe. Ze Schmilky, první obce na německé straně hranice, jsme po příjemné lesní cestě vyrazili k patě bývalého mořského útesu, kde nás čekalo překonání značného výškového rozdílu v podobě schodiště Heilige Stiege (Svaté schody) - název příznačný, jak účastníci jistě potvrdí.

Číst dál...

EXKURZE Krakow - Osvětim - Wroclaw

Exkurze je určena pro studenty vyšších ročníků GČL

(od kvinty nebo 1. ročníku čtyřletého studia).

Přihlášky:     v kabinetu 410 (Ks, Tu) od středy 20. ledna

Kapacita:      45 míst

Číst dál...

Chemická exkurze do Kralup nad Vltavou

Ve středu 28. 1. 2015 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 5. ročníku fotosoutěže "Chemie je COOL!". Studenti našeho gymnázia v loňském roce pilně fotili a posílali své snímky, takže jsme jako škola do soutěže odeslali nejvíce fotografií. Za odměnu nás VŠCHT Praha pozvala na úplně první prohlídku do nově otevřeného TECHNOPARKU v Kralupech nad Vltavou, kde proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže a následná prohlídka budovy.

Číst dál...

EXKURZE DO PRAHY

Dne 3.11. 2014 se vydaly třídy VII.A a VII.B na exkurzi do Prahy. Program byl zaměřen na židovskou tematiku. Dopoledne jsme si prohlédli muzeum Franze Kafky, které autenticky vystihuje existenciální atmosféru příběhů tohoto autora.

Číst dál...

Hydrometeorologická stanice Kočkov

Dne 15. 4. 2014 obě kvarty navštívily meteorologickou stanici Kočkov  v Ústí nad Labem v rámci zeměpisné výuky o České republice.

Číst dál...

Exkurze 8AV+8BV - Praha

Ve čtvrtek 10. října absolvovali žáci oktávy A a B exkurzi do Prahy. Byla zaměřena literárně-historicky a studenti navštívili významné kulturní instituce.

Číst dál...

Exkurze - České Švýcarsko

(očima jedné ze studentek s mírně veselou nadsázkou smiley)

Dne 26.9. se naše třída kvarta B vydala do Českého Švýcarska. V 7:45 jsme se sešli před školou, kde na nás čekal autobus (nebo my na něj?). Protože nás nebylo dostatečné množství, jelo s námi i několik dětí z Holan, abychom autobus zaplnili celý. To se nám ale nevyplatilo, když si jedna vzadu sedící holčička zapomněla vzít kinedryl... Zbytek cesty byl vcelku klidný.

Číst dál...

Exkurze do NP České Švýcarsko

Ve středu 25. 9. se třída kvarta  A  a  vybraní seminaristé zeměpisu vydali na exkurzi s geologickým zaměřením do Národního parku České Švýcarsko. Exkurze probíhala v rámci projektového vyučování o České republice: Poznej svůj kraj a jeho okolí.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Exkurze