tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Geografická exkurze 2.B

Ve středu vyrazili studenti 2.B na geografickou exkurzi, jejímž cílem byla Lysá skála, která je známa také pod názvem Spící panna. Sraz byl na autobusovém nádraží, odkud jsme pěšky vyrazili po modré turistické značce přes Okřešice a Srní do PP Provodínské kameny.

Cestou jsme minuli lom, ve kterém se těží sklářské a slévárenské písky. Po 10 km nás čekal poměrně náročný výstup na čedičový suk Lysá skála. Provodínské kameny, patřící do CHKO Kokořínsko-Máchův kraj, tvoří skupina sedmi neovulkanických vrcholů, z nichž pouze nejvyšší Lysá skála byla vyhlášena za chráněnou přírodní památku. Z vrcholu se nám otevřel nádherný kruhový výhled na široké okolí, ve kterém jsme určili např. Bezděz, Říp, Bukovou horu, Ralsko, Luž, Ještědský hřbet a Kozákov. Pochopitelně byl odsud i pěkný výhled na Špičák a Českou Lípu. Po krátkém odpočinku jsme sestoupili do Provodína na oběd a poté jsme jeli vlakem zpět do Č. Lípy. Vlak měl tradiční zpoždění, takže v Srní, kde měly vystoupit dvě studentky, ani nepřibrzdil.

R. Tulka, A. Mestek

Jste zde: Home Aktivity Exkurze Geografická exkurze 2.B