Exkurze 8AV+8BV - Praha

Ve čtvrtek 10. října absolvovali žáci oktávy A a B exkurzi do Prahy. Byla zaměřena literárně-historicky a studenti navštívili významné kulturní instituce.

Dopoledne strávili ve Veletržním paláci, kde jsou umístěny sbírky moderního umění Národní galerie. Kromě nich si prohlédli též unikátní Muchovu Slovanskou epopej. Po poledni pokračovali návštěvou Židovského muzea. Během téměř tříhodinové prohlídky si od průvodkyně vyslechli celou řadu informací o historii a životě židů v našich zemích a viděli téměř všechny památky pražského židovského města, jež toto jedinečné muzeum tvoří.

Příjemným oslazením náročného programu byla pro některé návštěva Muzea čokolády v Celetné ulici.

Večer patřil divadelnímu představení, konkrétně šlo o slavné Beckettovo absurdní drama Čekání na Godota. Studenti nejvíce ocenili herecké výkony Davida Prachaře a Davida Matáska v rolích Vladimíra a Estragona. Unavení, ale spokojení se před půlnocí vrátili do České Lípy.

Několik fotografií:

Jste zde: Home Aktivity Exkurze Exkurze 8AV+8BV - Praha