gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Adaptační kurzy

Adaptační kurz 2017

Hned první školní den, tedy v pondělí 4. září, začal tradiční třídenní adaptační kurz nově přijatých žáků 1. ročníku osmiletého a čtyřletého studia. Po roční pauze se vrátil do rekreačního zařízení Aero v Holanech. 

Každou třídu čekal blok kohezních a seznamovacích her, výlet do okolí, nejčastěji do obory Vřísek, a také závěrečný orientační závod. Dost času zbylo i na sportování, nechybělo osobní volno.

Číst dál...

Adaptační kurz 2016

Po více než deseti letech neproběhl adaptační kurz prvních ročníků mezi rybníky u Holan, ale pod monumentálním Klíčem ve Svoru. Od čtvrtka 1. do soboty 3. září  se celkem 87 nových žáků naší školy účastnilo programu připraveného a realizovaného učiteli, především třídními.

Číst dál...

Adaptační kurz 2015

Osmdesát dětí a průběžně také více než deset učitelů se zúčastnilo adaptačního kurzu pořádaného pro studenty, kteří nastoupili do prvních ročníků.

Žáci první A, B  a primáni se prvního září ve škole přivítali se svými třídními učiteli, dostali základní informace a odpoledne už se ubytovávali v rekreačním středisku v Holanech. Každou třídu čekal blok kohezních a seznamovacích her, výlet do okolí a také závěrečný orientační závod. Dost času zbylo i na sportování, nechybělo osobní volno.

Číst dál...

Adaptační kurz 2014

Hned první školní den, tedy v pondělí 1. září, byl zahájen tradiční třídenní adaptační kurz nově přijatých žáků 1. ročníku osmiletého a čtyřletého studia. Do rekreačního střediska Aero v Holanech začali rodiče přivážet své děti od 17 hodin a po večeři v 19 hodin již odstartoval první seznamovací večer. Zatímco „malí“ primáni zahájili skupinovou hrou, při níž o sobě zjišťovali základní informace, prváci měli na programu veselou hru s názvem 25 úkolů plus některé další.

Číst dál...

Adaptační kurz 2013

Hned první školní den, tedy v pondělí 2. září, byl zahájen tradiční třídenní adaptační kurz nově přijatých žáků 1. ročníku osmiletého a čtyřletého studia. Do rekreačního střediska Aero v Holanech začali rodiče přivážet své děti od 17 hodin a po večeři v 19 hodin již odstartoval první seznamovací večer. Zatímco „malí“ primáni zahájili skupinovou hrou, při níž o sobě zjišťovali základní informace, prváci měli na programu hry na jména či bingo.

Číst dál...

Adaptační dny třídy 1.A aneb Gympl ve dne v noci

V tomto školním roce jsme sice nevyjeli s novými studenty na adaptační kurz do Holan, ale strávili jsme příjemné dva dny ve škole.

Číst dál...

Adaptační dny - prima

 

Adaptační kurz 2011

Tradiční adaptační kurz se již posedmé uskutečnil v ubytovně Aero v Holanech. Od 1. do 3. září se zde takřka devadesát studentů prvních ročníků seznamovalo navzájem mezi sebou i se svými novými učiteli. Kohezní hry, exkurze do obory Vřísek a závěrečný turistický orientační závod, to byly hlavní aktivity. Nechyběl však ani  večerní táborák.

 

Adaptační kurz 2009

Také v tomto školním roce zahájili nově přijatí studenti osmiletého i čtyřletého studia svůj pobyt na naší škole adaptačním kurzem.

Probíhal ve dnech 7. – 9. září v rekreačním středisku AERO v Holanech, účastnilo se jej celkem 72 žáků a 16 učitelů. Nejvíce práce měly tři třídní učitelky, které se staraly o ubytování, stravování, denní režim a různé hrátky. Ale ani ostatní vyučující nezůstali pozadu a společně se svými studenty podnikali řadu aktivit, pro které ve škole nejsou podmínky a koneckonců ani čas.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Adaptační kurzy