Adaptační kurz 2009

Také v tomto školním roce zahájili nově přijatí studenti osmiletého i čtyřletého studia svůj pobyt na naší škole adaptačním kurzem.

Probíhal ve dnech 7. – 9. září v rekreačním středisku AERO v Holanech, účastnilo se jej celkem 72 žáků a 16 učitelů. Nejvíce práce měly tři třídní učitelky, které se staraly o ubytování, stravování, denní režim a různé hrátky. Ale ani ostatní vyučující nezůstali pozadu a společně se svými studenty podnikali řadu aktivit, pro které ve škole nejsou podmínky a koneckonců ani čas.

Nejdůležitější myšlenkou celé akce je ovšem vzájemné seznámení – a to probíhalo ve tříhodinových blocích po jednotlivých třídách pod vedením metodika prevence pana Milana Bárty. Náplní těchto bloků byly nejrůznější – a převážně veselé – kohezní hry. V závěrečném hodnocení ostatně získala právě tato část programu nejvíce kladných ohlasů.

Studenti prim si dále vyzkoušeli velkou večerní skupinovou hru a soutěž zároveň, kdy sedm barevných družstev plnilo deset úkolů a bodováním mezi sebou zvolilo také vítěze, na kterého čekala sladká odměna. Hry pro studenty prvního ročníku čtyřletého studia musely být trochu jiné, úměrné jejich věku – oblíbenou se stala například „ulička důvěry“.

A protože počasí nám opět velice přálo, nebe bylo azurově modré a sluníčko nás prakticky po celou dobu kurzu neopustilo, mohli jsme si vyrazit i za zajímavostmi v okolí Holan. Nejpřekvapivější byla pro studenty pravděpodobně návštěva obory se zámkem Vřísek, kam je běžným turistům vstup zakázán, ale po dohodě se zástupci Lesní správy pro nás byla otevřena a naprostá většina nových žáků prvního ročníku poprvé spatřila Českou Lípu a její okolí zase z jiného pohledu. Naší pozornosti ale neunikly ani holanské rybníky či zříceniny Vítkovec a Jiljov.

Poslední den akce se konal ještě závěrečný orientační závod družstev, ve kterém snad více než o vítězství šlo opět o partu a soudržnost při zdolávání tratě a plnění úkolů. Na závěr dodejme, že studenti i učitelé byli opět spokojení, vše se vydařilo a více než další slova atmosféru adaptačního kurzu přiblíží fotogalerie – ZDE.

Helena Paszeková

Jste zde: Home Aktivity Adaptační kurzy Adaptační kurz 2009