gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partnerské výměny

Chcete se stát hostitelskou rodinou pro francouzského studenta?

Začátkem října 2017 nás navštíví větší skupina studentů ve věku 13 až 15 let z naší partnerské školy Collège Le Bastion z Carcassonne (jižní Francie). Jedná se o žáky třídy s rozšířenou výukou anglického jazyka, kteří si přejí u nás strávit jeden týden (od neděle do pátku) a seznámit se s životem a kulturními zvyklostmi v České republice.

Pokud byste měli zájem ubytovat francouzského studenta / studentku, ozvěte se se prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

Návštěva německých studentů z partnerské školy

Ve dnech 26. 9. – 1. 10. 2016 jsme přivítali zahraniční studenty z bavorského Ettalu v rámci výměnného pobytu

Koncem září nás navštívili studenti z Benediktinského Gymnázia v Ettalu se svým učitelem. Již od jara tohoto roku 2016 měli studenti možnost vzájemně si dopisovat. Prvé setkání obou škol proběhlo v březnu 2016 na partnerské škole v Ettalu.

Číst dál...

Pojeďme do Ettalu!

Už je to tady! Po měsících příprav na další pobyt v rámci partnerské výměny s německým gymnáziem v Ettalu stojíme před školou, každý obtěžkaný nejméně jedním kufrem a příručním zavazadlem, o které je opřen vak se snowboardem či lyžemi.

Před vstupem do autobusu probíhají všechny náležitosti: kontrola cestovního dokladu, pojištění. Poté nástup do autobusu a nabíráme směr státní hranice.

A… ještě krátká zastávka v Dubé a Honzův sprint domů pro občanku.

Číst dál...

Návštěva studentů a pedagogů z partnerské školy francouzského Carcassonne

V rámci projektu vzájemné výměny studentů jsme ve dnech 4. – 10. 10. 2015 hostili studenty a pedagogy z francouzské partnerské školy z Carcassonne v jihozápadní Francii. Naši studenti a jejich rodiče poskytli svým francouzským protějškům potřebné zázemí, stravování a ubytování a nutno podotknout, že se svých rolí ujali opravdu velmi zodpovědně s vědomím, že chtějí ukázat francouzským žákům to nejlepší a nejzajímavější.

Číst dál...

Návštěva z Ettalu

V  dubnovém týdnu 15.-19.4. hostili naši studenti své německé spolužáky z partnerského benediktinského gymnázia v dolnobavorském Ettalu. Navázali jsme tak na naši podzimní návštěvu v Německu.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Partnerské výměny