gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Nepřehlédněte

Různé

S Ladislavem Ziburou pěšky mezi buddhisty a komunisty

Ve středu 12. února navštívil naše město mladý český cestovatel Ladislav Zibura. S radostí jsme uvítali, že nepřednášel jen pro českolipskou veřejnost, ale udělal si čas i na naši školu, která v tento den naplnila kino Crystal až po okraj. Ladislav rád cestuje pěšky, protože mu to podle jeho slov umožňuje lépe poznat zemi především podle obyvatel.

Číst dál...

Válka, mír a bagety aneb Mladí diplomaté 2019

 Ve dnech 25. – 30. listopadu 2019 proběhl v Plzni  pětidenní vzdělávací projekt, na kterém si studenti z celé České republiky vyzkoušeli, jak vypadá zasedání Evropského parlamentu, a rovněž se i  dozvěděli spoustu nových informací o Evropské unii. Tento projekt pořádala nezisková organizace Mladí diplomaté. Jedná se o iniciativu studentů středních a vysokých škol z celé České republiky, kteří se prostřednictvím celé řady projektů snaží ukázat ostatním, že kromě tradičního školství existují i další způsoby vzdělávání.

Číst dál...

Pomoc Austrálii

 

 Studenti naší školy, kteří občas vyrážejí o víkendech pomáhat přírodě, přišli s nápadem, že část získaných peněz za sběr plodů pro lesní školku a sběr starého papíru, pošlou na sbírku věnovanou „australské přírodě“. Peníze jsou určené na pomoc zvířatům postiženým požáry, na jejich následnou péči a případné vypuštění zpět do přírody. Tuto sbírku organizuje ZOO Praha a vybraná částka se v současné době blíží 15 milionům korun. Věříme, že i náš drobný příspěvek (3 000 Kč) podpoří záchranu ohrožených druhů, které se v důsledku požárů ocitly na samé hranici existence.​
L.Tulková​

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu na našem gymnáziu!

 Naše gymnázium se v lednu 2020 zařadilo mezi organizace zapojené do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, kam v České republice patří například pražské školy, jako jsou Nový PORG, Park Lane International School, Prague British School, Gymnázium Jana Nerudy v Praze či Gymnázium F.X. Šaldy v Liberci.

Číst dál...

Vánoční koncert 2019

Aspoň něco z letošního vánočního koncertu příležitostného pěveckého sboru Gymnázia Česká Lípa.

 

Jste zde: Home Aktivity Různé