gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Různé

Ukončení školního roku a Žlutá ponorka 2017

Již tradičně se v poslední den školního roku scházíme v tělocvičně, abychom společně uzavřeli uplynulý rok a nejinak tomu bylo i letos. V úvodu krátce promluvila ředitelka školy a zhodnotila rok jako úspěšný. To se odrazilo také ve vyšším počtu udělených výročních cen školy (viz níže). Naši žáci letos totiž výrazně bodovali i v celostátních kolech soutěží.

Závěr setkání poté patřil vyhlášení výsledků štafety a sportovního dne.

Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na shledanou ve škole 4. září!!!

Číst dál...

Přednáška Oxbrigde Admissions o studiu v zahraničí

V úterý 26. 6. proběhla na naší škole přednáška Jardy Pavlíčka z organizace Oxbridge Admissions týkající se studia v zahraničí, jeho výhod a nevýhod, vlastních zážitků z univerzity ve Švýcarsku a o možných úskalích při žádání o půjčky a stipendia.

Číst dál...

The History of England part one

V pátek 16.června 2017 se v jídelně našeho gymnázia uskutečnilo divadelní představení společnosti The Bear, Educational Theatre. Interaktivní hru s názvem The History of England part one zhlédli studenti prvních a druhých ročníků a odpovídajících tříd osmiletého studia, celkem se představení zúčastnilo 156 studentů.

Číst dál...

Další projektové dny kvarty – Městský úřad Česká Lípa, Terezín

Dne 14. 6. jsme ve spolupráci s pracovníky MěÚ Česká Lípa pro naše žáky z kvarty připravili den na téma Česká Lípa – město, kde studuji. Hlavní náplní byla návštěva radnice, setkání s představiteli městské samosprávy i některými úředníky – pracovníky odborů. V zasedacím sále zastupitelstva jsme byli přivítáni samotnou paní starostkou Mgr. Romanou Žateckou a panem místostarostou Mgr. Jurajem Ranincem.

Číst dál...

Projektový den kvarty A – Den s hasiči a záchranáři

Dne 17.5.2017 se třída IV.A  zúčastnila projektového dne na stanici českolipských hasičů. Zažili jsme úžasný program. Ve skupinkách jsme absolvovali 4 různá stanoviště, kde jsme mohli dobře poznat a pochopit, co obnáší hasičské povolání, a naučit se tak něco o požárech, hašení, vyprošťování, záchraně, dopomoci, lezení atd. Nebyla to ovšem stanoviště se suchou teorií či pouhými ukázkami, ale studenti se aktivně podíleli na všech aktivitách.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Různé