gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Různé

Maturitní zkoušky 2017 pro nás byly opět úspěšné

CERMAT - Centrum pro získávání výsledků vzdělávání zaslalo v těchto dnech na střední školy tzv. školní zprávy o výsledcích společné části maturitních zkoušek v řádném jarním termínu.

Velmi nás těší, že i letos jsme jako škola dosáhli velimi solidních výsledků ve srovnání s ostatními gymnázii v České republice. Jak je patrné z následující tabulky, v porovnání s G ČR jde většinou o výsledky odpovídající republikovému průměru či nad tímto republikovým průměrem.

Číst dál...

CHEMICKÝ WORKSHOP 2017

 V pátek 8. 9. 2017 se skupinka studentů našeho gymnázia vydala na VŠCHT Praha, kde pro ně byly připraveny workshopy.

Tato akce byla koncipována jako odměna za účast v soutěži ChemQuest a jako inspirace do dalších ročníků této soutěže. Naši chemici absolvovali čtyři laboratorní bloky s názvy Forenzní analýza, Chemie barev, Chemie vůní a Kyanotypie.

Číst dál...

Gymnazisté mezi osobnostmi Českolipska

Na informačním serveru i-noviny vycházejí každých čtrnáct dnů rozhovory se zajímavými lidmi z Českolipska. Pravidelně se mezi nimi objevují naši bývalí i současní studenti. Jsou úspěšní v byznysu, vědě i umění. Nabízíme vám odkazy na rozhovory publikované v nedávné minulosti:

Číst dál...

Ukončení školního roku a Žlutá ponorka 2017

Již tradičně se v poslední den školního roku scházíme v tělocvičně, abychom společně uzavřeli uplynulý rok a nejinak tomu bylo i letos. V úvodu krátce promluvila ředitelka školy a zhodnotila rok jako úspěšný. To se odrazilo také ve vyšším počtu udělených výročních cen školy (viz níže). Naši žáci letos totiž výrazně bodovali i v celostátních kolech soutěží.

Závěr setkání poté patřil vyhlášení výsledků štafety a sportovního dne.

Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na shledanou ve škole 4. září!!!

Číst dál...

Přednáška Oxbrigde Admissions o studiu v zahraničí

V úterý 26. 6. proběhla na naší škole přednáška Jardy Pavlíčka z organizace Oxbridge Admissions týkající se studia v zahraničí, jeho výhod a nevýhod, vlastních zážitků z univerzity ve Švýcarsku a o možných úskalích při žádání o půjčky a stipendia.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Různé