gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Různé

Velký třesk za všechno může

V čase 10-43s začíná fyzika. Z hustoty 1097 kg/m3začíná rozpínání vesmíru. Takto začala přednáška astrofyzika, pana doktora Jiřího Grygara. Přijal naše pozvání a dne 5.3 2020 nás přijel osobně navštívit.

Přivítala ho plná posluchárna studentů i učitelů. Během dvou hodin jsme se dozvídali o vzniku zralých galaxií, o koloběhu prvků ve vesmíru a o začátcích života na Zemi. Nevyhnuli jsme se ani otázce, zda jsme ve vesmíru sami.

Číst dál...

Pojďme pomáhat!

 Na naši školu se obrátil kolektiv útulku Dogsy, z.s. s nabídkou spolupráce, která je vhodná nejen pro celé třídní kolektivy, ale po domluvě i pro jednotlivce například jako oblast Dobrovolnictví v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, kterou si studenti naší školy plní. Rádi tuto výzvu uveřejňujeme:

Číst dál...

Výborné výsledky našich žáků v testech PISA 2018

Mezinárodní šetření PISA (Programme for International Student Assessment) je považováno za největší a nejdůležitější mezinárodní šetření v oblasti měření výsledků vzdělávání, které v současné době ve světě probíhá. Výzkum je jednou z aktivit Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Číst dál...

Chemici mají novou laboratoř

Ve středu 19. února 2020 byla za přítomnosti náměstka hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Mgr. Petra Tulpy oficiálně uvedena do provozu nově zrekonstruovaná laboratoř chemie. Ten si v nové laboratoři pod dohledem studentů chemického kroužku vyzkoušel několik efektních experimentů.

Číst dál...

S Ladislavem Ziburou pěšky mezi buddhisty a komunisty

Ve středu 12. února navštívil naše město mladý český cestovatel Ladislav Zibura. S radostí jsme uvítali, že nepřednášel jen pro českolipskou veřejnost, ale udělal si čas i na naši školu, která v tento den naplnila kino Crystal až po okraj. Ladislav rád cestuje pěšky, protože mu to podle jeho slov umožňuje lépe poznat zemi především podle obyvatel.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Různé