gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soutěže a olympiády

Vítězství Ekokřečků v Národním kole

Ve dnech  12. – 17. června proběhlo v Lubenci (okres Louny)  Národní kolo 45. ročníku soutěže Zlatý list. O vítězství se přijelo utkat 28 týmů z celé republiky. Národní kolo je finálovým vyvrcholením celé soutěže, ve které se setkávají nejlepší kolektivy z krajských kol. Jedná se o týdenní akci s množstvím zajímavých exkurzí a doprovodného programu.  Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 166 dětí.  Liberecký kraj zde reprezentovali studenti naší školy - členové přírodovědného kroužku Ekokřečci.

Číst dál...

Velký úspěch v Olympiádě českého jazyka!

Ve dnech 15.6. – 21.6. se naši 3 zástupci, Barbora Hluštíková a Iva Hanzelková z kvarty a Vojtěch Svoboda ze septimy A, zúčastnili soustředění v rámci ústředního kola olympiády v českém jazyce. Bára Hluštíková se v soutěži umístila na 2. místě, moc jí blahopřejeme a všem třem děkujeme za naši vzornou reprezentaci.

NÁRODNÍ KOLO EKO

 Ve dnech 1. až 4. června naše družstvo ve složení Ludvík Kašpar, Milan Klimeš a Petr Paulík reprezentovalo školu v národním kole Ekologické olympiády, které se konalo ve Vrchlabí. Tématem letošního ročníku byly biokoridory a biobariéry. První část soutěže se skládala z testu a poznávačky rostlin, zvířat, ptačích hlasů či pobytových stop. Druhou část pak tvořil praktický úkol. Družstva měla při terénní pochůzce objevit potencionální biobariéry pro vydru a vranku v řece Jizeře, popř. Františkovském potoce a navrhnout řešení problému. Výstupem pak byla prezentace přednášená před odbornou porotou.

Číst dál...

ÚSPĚCHY VE FYZIKÁLNÍCH SOUTĚŽÍCH

Naše gymnázium se už tradičně účastnilo fyzikální olympiády v téměř  všech kategoriích od malých žáků až po velké studenty. V nejnižší  kategorii G – Archimediádě - vyhrál Jan Moravík, druhá skončila Markéta Šorfová. V kategorii F obsadil druhé místo Filip Machač, třetí skončilaJana Bartáková. V kategorii E, kde se již postupuje do krajského kola, obsadilLibor Šabaka  4. místo, v okresním kole pak dokázal vyhrát, třetí na okrese skončil Jan Rychtera. Na vyšším gymnáziu v krajském kole bojovalo celkem osm našich studentů napříč všemi kategoriemi, největší úspěch pak měla Tereza Baštová, která skončila na třetím místě v kategorii B. Naši studenti se také účastní Astronomické olympiády. Úspěšní jsme byli v krajském kole, kde na třetím místě skončilJan Kováč v kategorii CD a na třetím místě Karel Hofman v kategorii EF.

Medailistům i ostatním účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci českolipského gymnázia.

Mgr. Monika Váňová, Mgr. Zdeněk Ježák, RNDr. Jitka Gabrielová

SEKUNDA A ZVÍTĚZILA V CELOSTÁTNÍM KOLE SOUTĚŽE EUROREBUS

Dne 5.6.2017 se v pražském TOP Hotelu konalo Celostátní finále již 22. ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS. Sjeli se zde zástupci ze všech koutů naší země, kteří se postupně probojovali přes krajská kola až do vysněného finále. Zúčastnilo se 800 nejlepších soutěžících z jednotlivých krajů ve 4 kategoriích.

V kategorii ZŠ01 (6. a 7.třídy) zvítězilo družstvo ve složení Martin Kaplánek, Václav Kratochvíl a Tomáš Vomlela (všichni 2AV). Kvalitní výkon družstva ještě podtrhl Martin Kaplánek krásným 3. místem v soutěži jednotlivců.

Všem uvedeným studentům děkuji za svědomitou přípravu, skvělou reprezentaci školy a přeji jim, aby si svou výhru – účast na týdenní expedici po Evropě užili.

Hana Mrázová

Jste zde: Home Aktivity Soutěže a olympiády