gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soutěže a olympiády

Naši žáci opět oceněni v Liberci

Liberecký kraj tradičně oceňuje žáky svých škol, kteří kraj úspěšně reprezentovali v celostátních kolech některých soutěží, tj. umístili se v nich do třetího místa. Hejtman Libereckého kraje a radní pro školství jim při této příležitosti vyjádřili poděkování, podporu a odměnili je též finančními příspěvky.

V letošním roce jsme na tomto slavnostním setkání měli opravdu hojné zastoupení – z celkového počtu 51 oceněných žáků jich z našeho gymnázia bylo celkem 11. Jejich jména naleznete pod společnou fotografií. Chybí na ní pouze Matěj Štágl z oktávy B, který letos zvítězil v celostátním kole  Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika a navíc získal od celostátní komise nominace na účast v dalších dvou mezinárodních soutěžích. Tyto nominace byly úspěšně přijaty a Matěj by tak v roce 2018 měl reprezentovat školu, kraj, ale i celou republiku v USA a v Irsku.

Číst dál...

Přírodovědný klokan – 3. místo v kraji

Soutěže „Přírodovědný klokan“ se v kategorii Junior zúčastnilo v Libereckém kraji celkem 470 studentů. Velmi nás těší, že mezi nejlepšími byla studentka naší školy Barbora Hluštíková (5AV), která se ziskem 78 bodů skončila na vynikajícím 3. místě! Pěkného umístění dosáhla i Anička Salavcová (4AV) v kategorii Kadet, která v konkurenci 1 125 soutěžících obsadila 5. místo.
Gratulujeme
Lenka Tulková

Není Maso jako MaSo

Dne 8.11. se studenti ve složení Vojtěch Kašpar, Jan Měrka, Hana Salavcová a Anna Salavcová zúčastnili matematické soutěže MaSo pořádané MFFUK-Praha.

MaSo je Matematická Soutěž, ve které jde, jak název napovídá, o matematiku - řeší se spousta zajímavých příkladů a logických úloh, ale nejen to! Soutěž prověří také vaše strategické uvažování a schopnost pracovat v týmu.

Naše první účast v této soutěži dopadla výborně. Ze 110 zúčastněných škol z celé ČR jsme obsadili 22. místo. Za vzornou reprezentaci našeho gymnázia patří poděkování.

Ráda jsem na soutěž doprovázela naše žáky nižšího stupně.

Monika Váňová

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2017 - KRAJSKÉ KOLO

Do krajského kola logické olympiády, které se konalo 3.11.2017 v Liberci, postoupilo z našeho gymnázia 13 studentů.

V pátek ráno, v čase, kdy naši soupeři ještě spali a nabírali sílu, jsme vyrazili do Liberce. V kategorii B naši školu reprezentovalo sedm a v kategorii C šest studentů.

Číst dál...

Výsledky školního kola soutěže „Přírodovědný klokan“

Vítězkou kategorie Kadet (tercie, kvarta) se stala Anička Salavcová (IV.A), za ní skončil na 2. místě Martin Kaplánek (III.A) a na 3. místě Jana Bartáková (IV.A). V kategorii Junior (kvinta A, 1.A, 1.B, sexta A, 2.A, 2.B) zvítězila Barbora Hluštíková (V.A), za ní následoval na 2. místě Marek Opelka (2.A) a na 3. místě Matěj Lang (1.A). 
Umístění studentů v rámci kraje se dozvíme až po zpracování výsledků krajským koordinátorem.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům školního kola gratulujeme.
Lenka Tulková

Jste zde: Home Aktivity Soutěže a olympiády