gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soutěže a olympiády

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Zadání úloh domácího kola 67. ročníku MO pro školní rok 2017/2018 si můžete stáhnout:

kategorie Z6, Z7, Z8 a Z9: http://www.matematickaolympiada.cz/media/3528323/z67.pdf

kategorie A, B a C: http://www.matematickaolympiada.cz/media/3528048/abc67dom.pdf

Termíny konání soutěžních kol matematické olympiády

Číst dál...

Vítězství Ekokřečků v Národním kole

Ve dnech  12. – 17. června proběhlo v Lubenci (okres Louny)  Národní kolo 45. ročníku soutěže Zlatý list. O vítězství se přijelo utkat 28 týmů z celé republiky. Národní kolo je finálovým vyvrcholením celé soutěže, ve které se setkávají nejlepší kolektivy z krajských kol. Jedná se o týdenní akci s množstvím zajímavých exkurzí a doprovodného programu.  Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 166 dětí.  Liberecký kraj zde reprezentovali studenti naší školy - členové přírodovědného kroužku Ekokřečci.

Číst dál...

Velký úspěch v Olympiádě českého jazyka!

Ve dnech 15.6. – 21.6. se naši 3 zástupci, Barbora Hluštíková a Iva Hanzelková z kvarty a Vojtěch Svoboda ze septimy A, zúčastnili soustředění v rámci ústředního kola olympiády v českém jazyce. Bára Hluštíková se v soutěži umístila na 2. místě, moc jí blahopřejeme a všem třem děkujeme za naši vzornou reprezentaci.

NÁRODNÍ KOLO EKO

 Ve dnech 1. až 4. června naše družstvo ve složení Ludvík Kašpar, Milan Klimeš a Petr Paulík reprezentovalo školu v národním kole Ekologické olympiády, které se konalo ve Vrchlabí. Tématem letošního ročníku byly biokoridory a biobariéry. První část soutěže se skládala z testu a poznávačky rostlin, zvířat, ptačích hlasů či pobytových stop. Druhou část pak tvořil praktický úkol. Družstva měla při terénní pochůzce objevit potencionální biobariéry pro vydru a vranku v řece Jizeře, popř. Františkovském potoce a navrhnout řešení problému. Výstupem pak byla prezentace přednášená před odbornou porotou.

Číst dál...

ÚSPĚCHY VE FYZIKÁLNÍCH SOUTĚŽÍCH

Naše gymnázium se už tradičně účastnilo fyzikální olympiády v téměř  všech kategoriích od malých žáků až po velké studenty. V nejnižší  kategorii G – Archimediádě - vyhrál Jan Moravík, druhá skončila Markéta Šorfová. V kategorii F obsadil druhé místo Filip Machač, třetí skončilaJana Bartáková. V kategorii E, kde se již postupuje do krajského kola, obsadilLibor Šabaka  4. místo, v okresním kole pak dokázal vyhrát, třetí na okrese skončil Jan Rychtera. Na vyšším gymnáziu v krajském kole bojovalo celkem osm našich studentů napříč všemi kategoriemi, největší úspěch pak měla Tereza Baštová, která skončila na třetím místě v kategorii B. Naši studenti se také účastní Astronomické olympiády. Úspěšní jsme byli v krajském kole, kde na třetím místě skončilJan Kováč v kategorii CD a na třetím místě Karel Hofman v kategorii EF.

Medailistům i ostatním účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci českolipského gymnázia.

Mgr. Monika Váňová, Mgr. Zdeněk Ježák, RNDr. Jitka Gabrielová

Jste zde: Home Aktivity Soutěže a olympiády