gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soutěže a olympiády

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA KATEGORIE C

V úterý 30.ledna 2018 se na středních školách konalo klauzurní kolo MO kategorie C.

Aby se student do klauzurního kola dostal, musí odvést velikou práci v kole domácím. Je třeba dobře doma vypracovat alespoň čtyři ze šesti náročných  úloh .

Číst dál...

Wolkerův Prostějov – soutěž v uměleckém přednesu poezie a prózy pro střední školy

Výsledky školního a okresního kola:

Číst dál...

Šachové zlato pro gymnázium

Družstvo ve složení Jiří Liška, Vladimír Křížek, Tomáš Sichrovský a Petr Fuka se stalo vítězem Krajského poháru družstev středních škol, který proběhl 15. 2.  v Liberci. Skvělým výkonem 18 z 20 možných bodů si chlapci spolu s SPŠSE a VOŠ Liberec vybojovali postup do červnového celostátního kola. Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy i okresu Česká Lípa.

Děkujeme Mgr. Janě Jínové ze ZŠ Partyzánská za organizační pomoc.

 

Dvě vítězství v okresním kole Olympiády z anglického jazyka

 Dne 13. února 2018 se v DDM Libertin konalo okresní kolo Olympiády z anglického jazyka. ​Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy Alžbětě Kafkové 4AV, ​která vyhrála v kategorii 2B  (tercie a kvarta),  a ​Aleně Hluštíkové 2AV, která vyhrála v kategorii 1B  (prima a sekunda). Gratulujeme  rovněž i další studence, Janě Bartákové ze  4AV, která se umístila na druhém místě. Alžbětě Kafkové a Janě Bartákové, které postupují  do krajského kola v Liberci, přejeme hodně štěstí.

Martina Šimánková

MatX – Matematický expres

MatX je online soutěž pro žáky 7. - 9. ročníků ZŠ (a příslušných ročníků gymnázií), ve které čtyřčlenné týmy soutěží v počítání netradičních matematických příkladů. Letošního ročníku se zúčastnilo 430 týmů z ČR a Slovenska. Naši školu reprezentovaly 2 týmy ze 2AV, 2 týmy z 3AV a 1 tým z 4AV.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Soutěže a olympiády