gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úspěchy studentů

PRVNÍ TITUL MISTRA EVROPY V DĚJINÁCH ČR

Ve dnech 22. 4. – 30. 4. 2017 se uskutečnilo ME U19 ve volejbale v Púchově (Slovensko) a v Györu (Maďarsko). V základní sestavě reprezentačního týmu pravidelně nastupoval náš student 2. ročníku Jan PAVLÍČEK.

Družstvo ČR hrálo svou skupinu v Púchově. Postupně nastoupilo proti Turecku, Finsku, Slovensku, Francii, Rumunsku a po skvělých výkonech postoupilo do závěrečných bojů o medaile v Györu.

Číst dál...

Jiří Liška obhájil titul mistra republiky

Ve dnech 14.-15.4.2017 proběhlo ve Vyškově Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v rapid šachu. Této vrcholné akce se zúčastnil jako jediný z Libereckého kraje také Jiří Liška, student kvinty českolipského gymnázia, hráč šachového klubu 1.Novoborský ŠK.

Turnaj se hrál na 9 kol švýcarským systémem a Jirka měl bilanci 7 výher, 1 remízu a 1 porážku, což mu v celkovém hodnocení vyneslo titul mistra ČR v kategorii do 18 let i do 20 let.

Jirka tak navázal na své úspěchy v rapid šachu, kdy ve svých kategoriích byl mistrem republiky v roce 2014 a 2016. Letos v únoru vyhrál i krajský přebor dospělých v rapid šachu v Libereckém kraji.

Studenti Gymnázia Česká Lípa opakovaně úspěšní při zkouškách FCE

 Gymnázium Česká Lípa je jedinou střední školou na Českolipsku, která systematicky připravuje své studenty na získání velmi užitečného certifikátu First Certificate of English (FCE). Jedná se o oficiální osvědčení, potvrzující studentům, že jejich jazykové znalosti a dovednosti jsou na úrovni B2 podle Evropského referenčního jazykového rámce (CEFRL).  Úspěšné složení tohoto certifikátu přináší často velkou výhodu při přijímacím řízení na celé řadě vysokých škol či později v procesu ucházení se o zaměstnání.

Číst dál...

Další úspěchy Jiřího Lišky

Student kvinty A Jiří Liška pokračuje ve svých šachových úspěších: obsadil 1. místo na Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 2016, které se konalo minulý víkend ve Vyškově. Jirka se stal mistrem ČR ve své kategorii U16a vicemistrem v kategoriích U18 a U20.

Číst dál...

Čestné uznání v překladatelské soutěži

 V tomto školním roce se naše škola poprvé zúčastnila překladatelské soutěže Juvenes Translatores, kterou od roku 2007 každoročně pořádá Generální ředitelství pro překlady Evropské komise pro 17leté studenty ze všech zemí EU.

I když za každou zemi mohl být vyhlášen pouze jeden vítězný překlad (za ČR soutěžilo 104 studentů z 21 škol), překladatelské nadání prokázali také další soutěžící.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Úspěchy studentů