gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Úspěchy studentů

Certifikáty FCE získala třetina studentů maturitního ročníku

Gymnázium Česká Lípa zajišťuje pro své studenty bezplatnou přípravu na mezinárodní jazykové zkoušky. Zájemci z řad studentů posledního ročníku studia měli možnost účastnit se od března do listopadu 2019  přípravného a konzultačního kurzu ke zkoušce the First Certificate of English (FCE).

Číst dál...

Kamenná lávka

Kamenná lávka je název vítězné fotografie 2. kola fotosoutěže „Svět (je) chemie“, kterou každoročně pořádá VŠCHT Praha. Touto fotografií zaujala porotu studentka Helena Přibylová ze třídy 3B a kromě prvenství ve druhém kole tím získala i postup do finále této soutěže, kde bude jejím úkolem poslat fotografii na téma PRVKY. Držíme Helče palce a přejeme jí spoustu nápadů a dobré světlo.

Mgr. Pavla Machová

Hromadný úspěch našich studentů na bitevním poli o certifikáty z Aj a NJ

 Studenti Gymnázia Česká Lípa byli v letošním školním roce rekordně úspěšní při skládání mezinárodních jazykových certifikátů. Ve spolupráci s jazykovou školou Lingea Rumburk se jim podařilo úspěšně složit celkem 36 zkoušek, a to 28 z AJ (FCE certifikát) a 8 z NJ (ÖSD certifikát). Oba certifikáty mají doživotní platnost a oba jsou důkazem, že jejich držitelé ovládají příslušný jazyk nejméně na úrovni B2 Evropského referenčního jazykového rámce. Úspěšné složení těchto certifikátních zkoušek přináší často velkou výhodu při přijímacím řízení na celé řadě vysokých škol či později v procesu ucházení se o zaměstnání.

Číst dál...

Úspěch v krajské výtvarné soutěži 100 let republiky

V pondělí 17. 12. 2018 proběhlo v Liberci na Krajském úřadě slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže 100 let republiky. Soutěž byla vyhlášena pro všechny střední školy v Libereckém kraji, přičemž si každá vylosovala dva letopočty, které měli její žáci za úkol výtvarně zpracovat. Na nás vyšel rok 1975 a 2016. Realizace probíhala v hodinách výtvarné výchovy ještě v minulém školním roce.

Číst dál...

Studenti byli oceněni představiteli Libereckého kraje

Ve středu 12. prosince se v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje konalo slavnostní předávání odměn pro nejlepší účastníky celostátních kol soutěží a žáky, kteří úspěšně reprezentovali náš kraj v soutěžích mezinárodních. Celkem bylo oceněno 25 žáků.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Úspěchy studentů