gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zahraniční výjezdy

Cesta do Spolkové republiky Sasko - „Cesta napříč staletími“

Během adventního času, dne 14.12. 2017 zamířili studenti našeho gymnázia do zemí našeho souseda – Spolkové republiky Sasko. Na programu jednodenního zájezdu byla manufaktura v Míšni, která byla první porcelánkou v Evropě. Od svého založení v roce 1710 je synonymem nevídaného řemeslného umění a exkluzivních výrobků. V manufaktuře jsme mělimožnost nahlédnout do dílen a  navštívit muzeum.V prvním patře muzea je k vidění exkluzivní sbírka míšeňského porcelánu od počátku 18. století ažpo současnost. Expozice je uspořádána chronologicky, takže jsme mohli poznat ta nejvýznamnější období z třísetleté historie výroby porcelánu v Míšni.

Číst dál...

BERLIN a POTSDAM

Také v roce 2018 mají studenti vyššího gymnázia (1. - 3. ročník, kvinty - septimy) možnost zúčastnit se historicko-geografické exkurze, která tentokrát bude probíhat v Berlíně a Postupimi. Celková kapacita je 50 míst.

Číst dál...

EXPEDICE EUROREBUS

Možná jste už zaslechli, že se naše třída 3AV účastnila soutěže Eurorebus a k velkému překvapení nás všech jsme ji vyhráli. 10 žáků se tak mohlo účastnit 22. E.ON expedice Eurorebus.

Číst dál...

"Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange"

Celkem 25 dětí z kvart a tercie vycestovalo v tomto školním roce na projekty hrazené z Erasmus+, posledním projektem tohoto školního roku byl  "Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange" v Portugalsku

Dvě studentky našeho gymnázia Alice Porubcová a Nina  Jeřábková  z 4AV byly vybrány na projekt, který organizovala nezisková organizace Brno for you v Portugalsku v termínu 9. - 16. 6. 2017. Projekt byl zaměřen na témata týkající se nezaměstnanosti mladých lidí a seznámení s možnostmi ,,jak rozjet“ svoje vlastní podnikání s podporou Erasmus +.

Číst dál...

Projekt ,,Common goals, regardless of origin" v Zakopaném 1.6. - 7.6. 2017

Co to je Zakopané a jak je projekt v Zakopaném propojený s projektem Škola a učitelé 21.století?

Zakopané  je považováno za hlavní město turistiky a lyžování v Polsku. V jednom turistickém průvodci dokonce stojí : ,, Polák, který nebyl v Zakopaném, není správným Polákem." Nezaměnitelnou atmosféru tomuto místu dodávají i dřevěné domečky se specifickými střechami, pouliční prodavači suvenýrů a pouliční umělci.  Když byla 14 studentům z naší školy neziskovou organizací Brno for you  nabídnuta možnost zúčastnit se projektu v této části polských Tater,  rádi jsme toho využili. Projekt, plně hrazený z prostředků Erasmus + , byl zaměřen nejen na lidská práva, ale i na budoucnost Evropy a  EU.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Zahraniční výjezdy