gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zahraniční výjezdy

BERLIN a POTSDAM

Také v roce 2018 mají studenti vyššího gymnázia (1. - 3. ročník, kvinty - septimy) možnost zúčastnit se historicko-geografické exkurze, která tentokrát bude probíhat v Berlíně a Postupimi. Celková kapacita je 50 míst.

Číst dál...

EXPEDICE EUROREBUS

Možná jste už zaslechli, že se naše třída 3AV účastnila soutěže Eurorebus a k velkému překvapení nás všech jsme ji vyhráli. 10 žáků se tak mohlo účastnit 22. E.ON expedice Eurorebus.

Číst dál...

"Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange"

Celkem 25 dětí z kvart a tercie vycestovalo v tomto školním roce na projekty hrazené z Erasmus+, posledním projektem tohoto školního roku byl  "Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange" v Portugalsku

Dvě studentky našeho gymnázia Alice Porubcová a Nina  Jeřábková  z 4AV byly vybrány na projekt, který organizovala nezisková organizace Brno for you v Portugalsku v termínu 9. - 16. 6. 2017. Projekt byl zaměřen na témata týkající se nezaměstnanosti mladých lidí a seznámení s možnostmi ,,jak rozjet“ svoje vlastní podnikání s podporou Erasmus +.

Číst dál...

Projekt ,,Common goals, regardless of origin" v Zakopaném 1.6. - 7.6. 2017

Co to je Zakopané a jak je projekt v Zakopaném propojený s projektem Škola a učitelé 21.století?

Zakopané  je považováno za hlavní město turistiky a lyžování v Polsku. V jednom turistickém průvodci dokonce stojí : ,, Polák, který nebyl v Zakopaném, není správným Polákem." Nezaměnitelnou atmosféru tomuto místu dodávají i dřevěné domečky se specifickými střechami, pouliční prodavači suvenýrů a pouliční umělci.  Když byla 14 studentům z naší školy neziskovou organizací Brno for you  nabídnuta možnost zúčastnit se projektu v této části polských Tater,  rádi jsme toho využili. Projekt, plně hrazený z prostředků Erasmus + , byl zaměřen nejen na lidská práva, ale i na budoucnost Evropy a  EU.

Číst dál...

Drážďany 7.6.2017 : „Hurá - ze školy rovnou do laboratoře!“

„Lze získávat vodík bez velkého vynaložení energie?“

„Jak mohou být solární panely levnější a výkonnější?“

„Jak vytvořit materiály, aby byly lehké, stabilní a bylo je možno víceúčelově využít?“

Odpovědi na tyto a jiné otázky mohli naši studenti ze tříd IV.A, 1V.B, 1.A,1.B  získat pod vedením studentů Technické univerzity v DLR School Lab TU Dresden.

Ve čtyřech skupinách experimentovali naši studenti s materiály.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Zahraniční výjezdy