gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Nepřehlédněte

Zahraniční výjezdy

City Bound Berlin 2018

 Již  šestým rokem mají  studenti našeho gymnázia možnost se zúčastňovat mezinárodních projektů díky výborné spolupráce školy s neziskovými organizacemi Tmelnik a Brno for you.  Spolupráci s naší školou a hlavně s našimi dětmi si  lídři  pochvalují, protože se domluví anglicky, zapojují se do aktivit  a je na ně spolehnutí. To, že mezi čtyřmi účastníky reprezentující Českou republiku v říjnovém City Bound Berlin, byly i  dvě  studentky z kvarty, nás již nepřekvapí. Projekt  byl i tentokrát zaměřen na zážitkovou pedagogiku a aktivní procvičení anglického a německého jazyka.  Stejně jako v předchozích letech, většina nákladů byla  hrazena z prostředků Erasmus +,  účastníci se pouze spolupodíleli menším účastnickým poplatkem.

Číst dál...

Projekt Let´s play tolerance

 Osm studentů z vyššího gymnázia vyjelo třetí týden v září na projekt Let´s play tolerance v polském Bedzinu. Projekt byl hrazen z prostředků Erasmus+, byl zaměřený na problematiku lidských práv  a naše škola dostala možnost se do tohoto projektu zapojit  díky mnohaleté výborné  spolupráci s neziskovou organizací  Brno for you.  O tom,  jak byl projekt přínosný  pro naše studenty, jaká  skvělá atmosféra tam byla, svědčí  i postřehy našich studentů (v českém jazyce) a dalších účastníků (v angličtině).

Číst dál...

So have you ever met the Queen?

V neděli 3. června krátce po poledni nasedalo padesát čtyři studentů do autobusu – směr Velká Británie. Cesta byla úmorná, dlouhá a vyčerpávající. Jeli jsme přes Německo, Nizozemí, Belgii a Francii, dále trajektem přes English Channel. Přesto jsme druhý den ráno vystupovali plní energie v malebném britském Cambridge.

Číst dál...

Berlin (Den druhý)

Ráno jsme se probudili do dne osvěženého nočním deštěm, což oproti předchozímu horku byla příjemná změna. Po vydatné snídani jsme vyrazili do nedaleké Postupimi (Potsdam), ve které byla mimo jiné v roce 1945 podepsána "Postupimská dohoda" o poválečném rozdělení Evropy.

Číst dál...

BERLIN (Den první)

Ve čtvrtek 10. května 2018 jsme se po 6. hodině ranní vydali na geograficko-historickou exkurzi do Berlína. Stejně jako v minulých dvou letech s námi jeli paní Hluštíková, pan Tulka a pan Kosina, kteří měli na starost padesát vyvolených. Pan průvodce, zabývající se profesně dějinami umění, nás zásoboval spoustou zajímavostí již v průběhu cesty. To jsme však ještě nevěděli, co nás cestou čeká.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Zahraniční výjezdy