gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zahraniční výjezdy

Projekt Let´s play tolerance

 Osm studentů z vyššího gymnázia vyjelo třetí týden v září na projekt Let´s play tolerance v polském Bedzinu. Projekt byl hrazen z prostředků Erasmus+, byl zaměřený na problematiku lidských práv  a naše škola dostala možnost se do tohoto projektu zapojit  díky mnohaleté výborné  spolupráci s neziskovou organizací  Brno for you.  O tom,  jak byl projekt přínosný  pro naše studenty, jaká  skvělá atmosféra tam byla, svědčí  i postřehy našich studentů (v českém jazyce) a dalších účastníků (v angličtině).

Číst dál...

So have you ever met the Queen?

V neděli 3. června krátce po poledni nasedalo padesát čtyři studentů do autobusu – směr Velká Británie. Cesta byla úmorná, dlouhá a vyčerpávající. Jeli jsme přes Německo, Nizozemí, Belgii a Francii, dále trajektem přes English Channel. Přesto jsme druhý den ráno vystupovali plní energie v malebném britském Cambridge.

Číst dál...

Berlin (Den druhý)

Ráno jsme se probudili do dne osvěženého nočním deštěm, což oproti předchozímu horku byla příjemná změna. Po vydatné snídani jsme vyrazili do nedaleké Postupimi (Potsdam), ve které byla mimo jiné v roce 1945 podepsána "Postupimská dohoda" o poválečném rozdělení Evropy.

Číst dál...

BERLIN (Den první)

Ve čtvrtek 10. května 2018 jsme se po 6. hodině ranní vydali na geograficko-historickou exkurzi do Berlína. Stejně jako v minulých dvou letech s námi jeli paní Hluštíková, pan Tulka a pan Kosina, kteří měli na starost padesát vyvolených. Pan průvodce, zabývající se profesně dějinami umění, nás zásoboval spoustou zajímavostí již v průběhu cesty. To jsme však ještě nevěděli, co nás cestou čeká.

Číst dál...

Mezinárodní výměna mládeže Spraycan II.

 Dvě studentky  z kvarty Julie Drábková a Anička Schacherlová se na začátku dubna  zúčastnily projektu Spraycan II. v Gyöngyös v Maďarsku. Hlavním tématem tohoto projektu byl sociální aktivismus, zapojení městské mládeže prostřednictvím neformálního vzdělávání  do účasti na aktivním občanství.

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Zahraniční výjezdy