gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zahraniční výjezdy

"Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange"

Celkem 25 dětí z kvart a tercie vycestovalo v tomto školním roce na projekty hrazené z Erasmus+, posledním projektem tohoto školního roku byl  "Youth Inclusive Entrepreneurship Exchange" v Portugalsku

Dvě studentky našeho gymnázia Alice Porubcová a Nina  Jeřábková  z 4AV byly vybrány na projekt, který organizovala nezisková organizace Brno for you v Portugalsku v termínu 9. - 16. 6. 2017. Projekt byl zaměřen na témata týkající se nezaměstnanosti mladých lidí a seznámení s možnostmi ,,jak rozjet“ svoje vlastní podnikání s podporou Erasmus +.

Číst dál...

Projekt ,,Common goals, regardless of origin" v Zakopaném 1.6. - 7.6. 2017

Co to je Zakopané a jak je projekt v Zakopaném propojený s projektem Škola a učitelé 21.století?

Zakopané  je považováno za hlavní město turistiky a lyžování v Polsku. V jednom turistickém průvodci dokonce stojí : ,, Polák, který nebyl v Zakopaném, není správným Polákem." Nezaměnitelnou atmosféru tomuto místu dodávají i dřevěné domečky se specifickými střechami, pouliční prodavači suvenýrů a pouliční umělci.  Když byla 14 studentům z naší školy neziskovou organizací Brno for you  nabídnuta možnost zúčastnit se projektu v této části polských Tater,  rádi jsme toho využili. Projekt, plně hrazený z prostředků Erasmus + , byl zaměřen nejen na lidská práva, ale i na budoucnost Evropy a  EU.

Číst dál...

Drážďany 7.6.2017 : „Hurá - ze školy rovnou do laboratoře!“

„Lze získávat vodík bez velkého vynaložení energie?“

„Jak mohou být solární panely levnější a výkonnější?“

„Jak vytvořit materiály, aby byly lehké, stabilní a bylo je možno víceúčelově využít?“

Odpovědi na tyto a jiné otázky mohli naši studenti ze tříd IV.A, 1V.B, 1.A,1.B  získat pod vedením studentů Technické univerzity v DLR School Lab TU Dresden.

Ve čtyřech skupinách experimentovali naši studenti s materiály.

Číst dál...

HARRY, WILLIE, ŘÍMANÉ, STUDENTI I KRÁLOVÉ ANEB CESTA HISTORIÍ I SOUČASNOSTÍ ANGLIE

 Jaké jiné jméno se používá pro řeku Temže při průtoku Oxfordem? Jakou teplotu má léčivý pramen v městě Bath? Proč jedna z vitráží v Christ Church College zobrazuje malou holčičku? To vše a mnohem více jsme se mohli dozvědět minulý týden, kdy se 14 žáků z nižšího gymnázia přidalo ke skupině dalších českolipských škol a spolu s nimi jsme se zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Velké Británie se základnou v jednom z nejznámějších britských měst  - v Oxfordu.

Číst dál...

Květnová exkurze do Vídně - den druhý

V pátek 5. května jsme se brzo ráno nasnídali a vyrazili na další zajímavou zastávku - Schönbrunn, který v minulosti sloužil jako letní sídlo rakouských císařů.Tento překrásný palác vytvořil architekt Johann Bernhard Fischer von Erlach. Součástí naší návštěvy byla prohlídka zámeckých interiérů. Pokoje byly velkolepé, nejvíce mě asi zaujal velký sál, kde se konaly nejrůznější plesy. Tento zámek se nachází na obrovském pozemku plném zahrad a různých zajímavých objektů, mj. také slavný Gloriette, který slouží jako kavárna a každý den tu dokonce probíhají koncerty s živou hudbou. Dále stojí za prohlídku tzv. Palmenhaus, což je obrovský skleník, kde se nacházejí nejrůznější druhy rostlin, nejstarší zoo na světě, nebo zahradní labyrint Irrgarten. Tímto místem jsem byla naprosto okouzlena!

Číst dál...

Jste zde: Home Aktivity Zahraniční výjezdy