gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Fáze 1 (2016 - 2018)

Island

 Druhý červnový týden jsem měla možnost jako účastník projektu Erasmus + vycestovat na Island a zúčastnit se zde historicko – literárního kurzu Landscape and legends.

Číst dál...

INFO DAY Erasmus+

 V rámci sdílení zkušeností z projektu "Škola a učitelé 21. století" jsme dne 9. 5. 2018 (symbolicky v Den Evropy) uspořádali seminář nazvaný INFO DAY Erasmus+, na který jsme pozvali zájemce z českolipských škol, a to zejména učitele cizích jazyků,  ale také další zaměstnance škol, kteří mají zájem o realizaci podobných projektů na svých školách.  Celkem se sešlo 18 účastníků ze 6 škol.

Číst dál...

„Firenze sei bellissima!“

 Podzimní týden strávený na škole EuroPass ve Florencii mě v mnoha ohledech inspiroval. V průběhu jednoho týdne jsem měla možnost seznámit se s různými vzdělávacími systémy, porovnat klasické formy vzdělávání s moderními trendy, které se mohou na první pohled zdát nepřenositelné na naše prostředí.

Omyl! Již nyní jsem měla možnost některé z nich vyzkoušet  a vést výuku v hodině jinou formou

Číst dál...

Na Erasmus do Florencie

 Po velmi pozitivní zkušenosti ze studijně-pracovního pobytu ve Španělsku jsem se nemohla dočkat, až přijdou letní prázdniny a já opět zasednu do školní lavice. Tentokrát mým cílem byla italská Florencie a dvoutýdenní kurz pro učitele cizích jazyků zaměřený na inovativní vyučovací metody.

Číst dál...

Dovednosti pro 21. století aneb Jak nepřipravit studenty o budoucnost

 Jak se liší současní studenti od těch, které jsem učila na začátku své pedagogické kariéry v 90. letech minulého století? Jaké dovednosti budou současní studenti potřebovat v tomto století? Jak se změnila role učitele, který byl před zrozením internetu prakticky jediným zdrojem informací a vědomostí?

Toto všechno jsem měla na mysli, když jsem si pro náš školní projekt Erasmus+ nazvaný Škola a učitelé 21. století vybrala kurz s názvem 21st Century Skills (Dovednosti pro 21. století).

Většina mých kolegů absolvovala své vzdělávací kurzy přede mnou a já jsem tajně doufala, že i ta moje zahraniční zkušenost pro mě bude stejně radostná a přínosná jako pro ně, a to i proto, že jsem studiu v zahraničí obětovala dva týdny prázdnin.

A dojmy po návratu? Byla to jízda! Skvělých zážitků bylo tolik, že nevím, čím začít… Takže postupně…

Číst dál...

Dublin: Cesta za vzpomínkami

 V týdnu od 2.7 do 8.7.2017 jsem díky perfektně zpracovanému projektu dua kolegyň Paszeková Triguinho v rámci projektu Erasmus+ vyjel na druhý vzdělávací kurz do zahraničí.

Číst dál...

Město, z něhož jsem roušky sňal aneb Perks of Being a Teacher

 God is Love hlásá věž modernistického kostela na dublinském letišti. Ačkoliv nezatížen (nebo nenadlehčován?) vírou, vnímám toto poselství jako pozitivní, uklidňující a nadějný vzkaz pro poutníky trousící se z budovy terminálu. Pohrdavě míjím štafl a předražené zelené a modré autobusové linky pendlující mezi centrem Dublinu a aeroportem. Hledám svojí socku. Geniální mobilní aplikace mě nasměrují na linky 16 a 41, ale mezitím stačím docela dobře zmoknout. Pod střechou zastávky už se neprosmýkne ani myš, a tak si společně s několika dalšími nešťastníky dosyta vychutnávám rozmary ostrovního počasí.

Číst dál...

Prázdniny, čas odpočinku a poznávání. Prázdniny, čas na sebevzdělávání

 Poslední týden v červenci jsem se účastnila v rámci projektu Erasmus+ jazykového kurzu angličtiny v  Londýně. Vybrala jsem si kurz na jazykové škole EC London 30+. Škola se nachází v centru Londýna, a tak ve mně její adresa vyvolávala naděje na krásné vycházky.

Číst dál...

The Sleeper Has Awoken (Spáč se probudil)

 „Jel bys taky, ne?”, obrátily se na mne mé drahé kolegyně, když se projekt rozjížděl. Co na to říct? Jel bych. Ale po téměř deseti letech, kdy jsem naposledy vyrazil na zkušenou, jsem se cítil trochu „rusty” - nejistý v cestovatelských kramflecích. Když jsem si vybral kurz a čekal s ostatními na schválení/neschválení, přiznám se, že malá část ve mně tak trochu doufala, že to nedopadne. Ozýval se ve mně takový ten malý „zaprděný čecháček“, který se bojí, že přijde o své pohodlí.

Číst dál...

Je fajn být zase studentkou aneb stačí týden mezi Eustonem a Pimlicem

 Možnost absolvovat týdenní kurz angličtiny v Londýně v rámci programu Erasmus+ mi poté, co byl náš projekt schválen, připadala jako splněný sen. V duchu jsem jásala jak malá holka – a jak by ne, vždyť do školy jsem chodila ještě za „totáče“,  po roce 1989 měla malé dítě a kolem čtyřicítky se můj život točil tak, že nebylo pomyšlení plnit si nějaké představy o zahraničních zkušenostech, přestože jsem hlavně díky školním zahraničním kontaktům a výměnným pobytům cítila, že mi znalost cizího jazyka – konkrétně tedy angličtiny – prostě chybí.

Číst dál...

Cesta na severozápad – Dublin

 Letošní začátek prázdnin proběhl jinak než v minulých letech. Po necelých třech hodinách letu jsem se ocitla na dublinském letišti a na dva týdny se stala studentem. V rámci projektu Erasmus + jsem měla možnost vycestovat do Irska na intenzivní kurz angličtiny. Byla to obrovská zkušenost, díky níž jsem rozhodně zlepšila své jazykové dovednosti, seznámila se s mnoha zajímavými lidmi a dva týdny poznávala úžasnou zemi a její hlavní město - Dublin.

Číst dál...

Stínování trošku jinak

 Druhý listopadový týden jsem se v rámci projektu Erasmus+ účastnila stínování. Ty, kteří se teď právě podivují, co mám společného s výtvarnou výchovou, musím uklidnit. Stínování v projektu Erasmus+ neboli job-shadowing je stáž zaměřená na profesní rozvoj učitelů.

Vydala jsem se do zahraničí „stínovat“ kolegu, sledovat jeho pracovní prostředí a hlavně metody a postupy jeho výuky, abych mohla všechno to, co se mi bude zdát užitečné, uplatnit na naší škole.

Číst dál...

Na zkušenou do Španělska

 Na konci října 2016 jsem se v rámci programu Erasmus+ zúčastnila mezinárodního kurzu pro učitele cizích jazyků. Kurz pořádala jazyková škola Malaca Instituto, a jak její název napovídá, strávila jsem dva týdny v nádherném prostředí města Malagy a středozemních subtropů.

Číst dál...

Británie na vlastní kůži

Druhý listopadový týden jsem po dlouhých letech za katedrou opět usedla do školní lavice a na pět dnů jsem se stala studentkou Lake School of English v Oxfordu. V rámci programu Erasmus+ jsem dostala možnost vycestovat do Anglie a navštěvovat kurz, který se jmenoval Language, Life and Culture in the UK Today. S výběrem svého kurzu jsem měla mimořádně šťastnou ruku, protože jsem společně s kolegyněmi z Polska, Estonska a Itálie měla možnost poznat život v Británii z první ruky, a to nejen prostřednictvím vynikající lektorky, ale hlavně na vlastní pěst. Ne vždy bylo ono poznání úplně příjemné, v každém případě ale rozhodně poučné.

Číst dál...

Hi there, how are you, how are you doing…

   …a tak bych mohl pokračovat i dále. Natolik byl pro mě jazykový výjezd do Anglie inspirativní a nabíjející, že se mi na jazyk dere jako první angličtina a mluvit česky mi připadá trochu divné. Vím, že to velmi rychle přejde a je mi to trochu líto, ale zůstane mi alespoň ten pocit angličtiny „na patře“ a já jen doufám, že co nejdéle.

Číst dál...

Město čokolády, Evropské unie a Čurajícího chlapečka

 Pokud bych se chtěla někam podívat, Brusel bych asi na první místa nezařadila. Je však sídlem mnoha institucí Evropské unie a tedy i evropského sdružení European Schoolnet. Z její podpory zde vznikla Future Classroom Lab - Třída budoucnosti pro podporu učitelů, ředitelů škol a ICT koordinátorů. V této třídě je možné si vyzkoušet inovativní pedagogické přístupy, experimentovat s uspořádáním třídy a účastnit se různých kurzů.

Číst dál...

Co jsem znala z filmů a chtěla vidět osobně

 Používat cizojazyčné zdroje není až tak složité. Písemně domluvit mezinárodní projekt či si napsat o další materiály na podporu výuky je o něco složitější, ale stále ještě jednoduché. Domluvit se s cizincem osobně je někdy věc naprosto nemožná z různých důvodů. Protože bych ráda spolupracovala na mezinárodních projektech z oblasti ICT a získávala nejnovější poznatky, je bezpodmínečně nutné, abych mluvila anglicky. A kam se vydat, abych se naučila co nejlépe?

Číst dál...

Byla jsem v Bradavicích

 Díky projektu Škola a učitelé 21.století, na který získalo naše gymnázium finanční prostředky z programu Erasmus +, jsem měla možnost se zúčastnit metodického kurzu pro učitele anglického jazyka v Lake School of English v Oxfordu.

Číst dál...

Jste zde: Home Projekty EU Erasmus+ Fáze 1 (2016 - 2018) Jednotlivé výjezdy Fáze 1 (2016 - 2018)