gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Fáze 2 (2018 - 2020)

Renesanční Florencie

 Poslední říjnový týden jsem v rámci projektu Erasmus+ strávil na odborném historickém kurzu Discovering Renaissance Art in Florence.

Číst dál...

Zpátky do Malagy

 Město Malaga má pro každého něco - dlouhé pláže, městský park, který je v podstatě otevřenou botanickou zahradou se subtropickými rostlinami a poletujícími papoušky, památky, ze kterých k vám promlouvá dávná i nedávná minulost, bohatý kulturní život, galerie, sportovní vyžití, nákupy i překvapivé gastronomické zážitky.

Číst dál...

Neznámé Portugalsko

 Česká republika, Chorvatsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Slovensko a Španělsko. Učitelé z právě těchto zemí se počátkem října sešli v portugalském městě Santa Maria da Feira na týdenním kurzu v rámci projektu Erasmus+ s názvem „How to make your school more international“.

Číst dál...

Erasmus+ with Amber Initiatives

 Plymouth je nádherné město v hrabství Devon a já jsem měla to štěstí, že jsem se zde mohla účastnit semináře pro učitele matematiky - New Approaches in Teaching Math.
To, že je tenhle nádherný přístav doopravdy daleko od Londýna, jsem pochopila při skoro šestihodinové cestě autobusem, který jel naštěstí přímo z Heathrow. Počasí bylo typicky anglické – lilo. Okno u řidiče bylo zcela zamlžené a autobus skoro nepřetržitě pískal.

Číst dál...

Porto kouzelné i živelné

 Kouzelné i živelné – takové je Porto, druhé největší město v Portugalsku. A přesně takové jsem si ho druhý zářijový týden užívala i já díky programu Erasmus+.

Číst dál...

Na zkušené v Dánsku – Gladsaxe gymnasium v Kodani

 Škola, do níž studenti nesmí vstoupit bez notebooku. Škola, v níž studenti oslovují učitele křestním jménem. Škola, v níž studenti samostatně řeší např. matematické problémy ve skupinkách na skleněných panelech na chodbách, ale také škola, v níž si studenti velmi silně uvědomují svou vlastní zodpovědnost za své vzdělání.

Číst dál...

Na ostrov svatého Patrika

Dublin. Irsko. Svatý Patrik a guinness. A pochopitelně rugby.  Poslední dva týdny v červenci jsem v rámci projektu Erasmus+ zavítal na intenzivní kurz angličtiny do dublinského Emerald Cultural Institute a tohle mi lítalo hlavou tak nějak pár dní předtím. A těšil jsem se.

Číst dál...

Bienvenus à Nice!

 Letošní prázdniny jsem odstartovala dvoutýdenním pobytem v Nice. Na Azurové pobřeží mě zavál projekt Erasmus+, v rámci kterého jsem se jela společně vzdělávat s učiteli francouzštiny z různých zemí. Dva týdny jsem navštěvovala Ecole de français Azurlingua v samém centru Nice. Toto město patří k vyhlášeným letoviskům Francouzské riviéry, takže svůj zdejší pobyt jsem si zpříjemnila i koupáním v moři, jelikož jsem bydlela kousek od pláže.

Číst dál...

Jaké to je být alespoň na chvíli „Galway Girl“

Irsko – věčně zelený ostrov, země bez hadů, domov skřítků a víl, nádherné přírody, chytlavých irských melodií, ale také neopakovatelná atmosféra místních „pubů“, rodiště mých oblíbených U2, Sinead O´Connor a the Chieftains, a v neposlední řadě také země, kde se narodil Guinness a pravá irská whisky, také Oscar Wilde, G. B. Shaw a James Joyce… Toto byly mé asociace spojené se zemí, do které jsem druhý prázdninový víkend odjížděla na svou další mobilitu v programu Erasmus+.

Číst dál...

Erasmus+ Berlín

 Poslední týden ve školním roce 2018/19 mi bylo umožněno v rámci projektu Erasmus navštívit hlavní město Spolkové republiky Německo, Berlín. Hlavním městem Německa se stal roku 1991 a od sjednocení Německa (a tím i obou částí města) Berlín patří k největším městům v Evropě a je druhým největším městem Evropské unie. Žije zde přibližně 3,613 milionu obyvatel.

Číst dál...

Leadership in London aneb jak prožít zajímavý týden

 Po jazykovém kurzu v Eustonu v roce 2017 a více či méně intenzivním samostudiu angličtiny jsem se odhodlala v rámci našeho školního projektu v programu Erasmus+ vyjet na odborný kurz s názvem Leadership in practice. Konal se od 10. do 14. června v samotném srdci Londýna - v Charring Cross Library, tj. kousek nad Trafalgar Square a hned vedle Leicester Square.

Číst dál...

Joensuu, základna finského školství

 Finové jsou hrdí na tři věci. Na to, že porazili Rusy ve válce, na své úspěchy ve sportu. A na své školství, které je považováno za nejlepší na světě. Využil jsem možnosti, kterou mi dal projekt Erasmus+, a vyrazil do města Joensuu, které je mekkou finského školství. V centru Severní Karélie vzdáleném 500 kilometrů od Helsinek a dotýkajícím se ruské hranice žije 70 000 obyvatel, z nich 5 000 pracuje ve školství.

Číst dál...

Jantelagen a Lagom aneb trocha inspirace ze švédských škol

 Co naplat. Člověk žije většinu svého života v pěkně útulné ulitě svého mikrosvěta, ve kterém se mu líbí, ve kterém si libuje, a z jehož pohodlí pěkně pozoruje svět a myslí si, že všemu rozumí. To samé platí o jeho profesním životě. Už všechno vím a umím a nic na světě mě nemůže překvapit. Ten pocit asi občas míváme všichni. Naštěstí se sem tam naskytne příležitost podívat se, jak se věci dělají jinde. Pak může přijít menší kulturní šok a vlčí mlha zažitých stereotypů a mýtů se začíná pomalu rozplývat. Může to tak vůbec fungovat? Jak si to vůbec představují? Pořádek musí být. Takhle by to nešlo…

Číst dál...

Island není pro barbíny

 Březen - za kamna vlezem, anebo taky zvedneme zadek z vyhřátého kabinetu, sluncem prozářené třídy, jarní boty zase zpátky vyměníme za ty nejteplejší zimní a lehkou bundu za tu, kterou by nepohrdl ani Amundsen, a vydáme se v rámci projektu Erasmus + na Island. Přesně to jsem totiž udělala já a tyto řádky jsou důkazem toho, že jsem, ač typický kavárenský povaleč a vyznavačka pohybu typu z-auta-do-auta, svůj pobyt v této drsné a zároveň nádherné zemi přežila. Co přežila, já si ho společně s dalšími 132 učiteli ze 16 zemí přímo užila!

Číst dál...

Final destination: MadE+ira aneb S Erasmem na cestach

 Jsem bohatší! I tuto větu může říct česká učitelka. Jsem bohatší o nové zážitky, zkušenosti, poznatky nejen z hlediska profesního, ale také i sociálního, kulturního a interpersonálního. A to vše díky programu Erasmus+, který mi umožnil vycestovat v únoru za hranice České republiky a na chvilku se ohřát ve slunné a jarní Madeiře. Tento evropský program je pořád stejně skvělý, jako byl před jedenácti lety, kdy jsem podnikla stáž ve Skandinávii, tehdy jako studentka vysoké školy. A ani tentokrát Erasmus+ nezklamal.

Číst dál...

Moderní vyučování v Lisabonu

 V rámci projektu Erasmus+ jsem na konci února využil nabídky zúčastnit se týdenního kurzu věnovaného inovacím a kreativitě ve výuce v portugalském Lisabonu.

Během kurzu jsme se seznámili s novými metodami výuky, které kladou větší důraz na aktivní zapojení studentů v procesu vyučování. Vyzkoušeli jsme si možnosti využívání informačních technologií, které jsou dnes pro studenty dostupné ve výuce díky tabletům nebo i chytrým telefonům.

Číst dál...

Chytrý nemá čas si pamatovat. Chytrý musí vymýšlet. Jan Werich

 Měla jsem velké štěstí, po dvou letech mi bylo umožněno, díky našemu projektu v rámci programu Erasmus +, vrátit se do školy, na které jsem absolvovala svůj první job shadowing. Gymnázium Jura Hronce se opět,  tentokráte na čtrnáct dní, stalo mou domovskou školou.

Číst dál...

Pavol Országh Hviezdoslav a já v projektu Erasmus+

 Týden před podzimními prázdninami jsem si díky našemu projektu v programu  Erasmus+ zpestřila cestou do slovenského Dolného Kubína. Zde jsem absolvovala tzv. sendvičový kurz. Stejně jako zmíněný pokrm byl můj kurz složen z několika částí. Těmi hlavními byly dopolední návštěvy ve výuce na Gymnáziu Pavla Országha Hviezdoslava a odpolední metodologické kurzy.

Číst dál...

S Erasmem na Maltě

 Ani ne dva měsíce po schválení grantu jsem vyrazil na vzdělávací cestu v rámci projektu Erasmus plus na Maltu. Zejména proto, abych se zdokonalil v angličtině, kterou jsem se po většinu života učil sám z knížky pro samouky. Samozřejmě mě provázely obavy. Nějakou slovní zásobu jsem v hlavě nastřádal, ale chyběla mi praxe.

Číst dál...

Heinrich Heine a Düsseldorf

 V rámci projektu Erasmus+  mi bylo v září 2018 umožněno navštívit hlavní město německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (Nordrhein-Westfalen), kde se narodil největší německý básník po Goethovi Christian Johann Heinrich Heine. Ve dvou týdnech vzdělávacího programu při iik Institutu-Düsseldorf jsem využila možnosti pátrat po stopách tohoto velkého lyrika, které zde zanechal.

Celý článek ZDE

Jste zde: Home Projekty EU Erasmus+ Fáze 2 (2018 - 2020) Jednotlivé výjezdy