gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nepřehlédněte

eTwinning

Prima přeje všem krásné vánoční svátky

Jistě jste si všimli vánočního stromečku ve vestibulu školy. Minulý týden na něm přibyla přáníčka z partnerských škol, z Polska a Itálie. Každý měsíc vysíláme zprávy v angličtině o tom, co se u nás děje. V posledním vysílání primáni oslavili přicházející Vánoce a posílají vám všem koledu a srdečné přání.

https://youtu.be/vWT5Q0oLIPM

Mgr. N. Kadlecová

První videokonference primy s polskou školou

Dne 28.11. 2016  jsme se poprvé viděli s polskými partnery při videokonferenci po skypu. Za naši skupinu se zúčastnili Dáša Suchá, Tom Sichrovský a Adam Špindler. I když přenos byl několikrát přerušen a nebylo jednoduché vždy rozumět, přesto se nám setkání vydařilo a užili jsme si i legraci. Všem třem našim studentům patří poděkování, že si našli čas po vyučování a přišli si vyzkoušet angličtinu v praxi.

https://youtu.be/fRkSf91e_N4

napsala Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z eTwinningu – Evropský certifikát kvality

 Dne 22. 11. 2016 byl udělen naší škole další certifikát kvality, tentokrát evropský, za projekt loňské kvarty, který se jmenoval Our life mottos. Je to ocenění, které získávají jen ty nejlepší projekty v Evropě a zároveň se dostanou do seznamu, ze kterého mohou čerpat další školy.

Na projekt se můžete podívat na této adrese: https://twinspace.etwinning.net/9970/home

Jsme rádi, že jsme opět obstáli v soutěži na evropské úrovni.

Poděkování patří loňské kvartě.

Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z etwinningu Projekt Friends4U

Naši nejmladší studenti pracují v hodinách anglického jazyka na projektu FRIENDS4U s dalšími čtyřmi evropskými zeměmi. V říjnu jsme porovnávali naše školy a vznikla zajímavá videa, na která se můžete podívat na veřejné stránce projektu. Naše děti se naučily nové aplikace, vytvořily si své vlastní komiksové postavičky s anglickým textem, vysílají pravidelně svým partnerům „televizní noviny z naší školy“ a v souladu s učebnicí jsme vyhledávali evropská hlavní města. Děti se též naučily tvořit vlastní „puzzles“.  Na Studentském dni bychom vás rádi překvapili zpěvem krátkých písní v deseti jazycích. Přijďte se podívat dne 15.11.  do hudebny.

Adresa veřejné stránky projektu: https://twinspace.etwinning.net/23842/home

Mgr. N. Kadlecová

Certifikát kvality za další projekt eTwinningu

Tento týden jsme obdrželi zprávu, že naše škola dostala další certifikát kvality za projekt Our Life Mottos. Na tomto projektu pracovala loňská kvarta a bude nám oficiálně předán na Národní konferenci eTwinningu ve dnech 13. -15. 10. 2016 ve Štiříně.

Číst dál...

eTwinning projekt dokončen

 Studenti kvarty pracovali celý školní rok na neobvyklém projektu nazvaném Our Life Mottos, který se skládal z devíti oblastí našeho života vyjádřených citáty, idiomy a příslovími. Ke každému tématu jsme vyhledávali vhodné myšlenky, které jsme ztvárnili různým způsobem. Ať už to byly diskuze na Padlet.com, prezentace v powerpointu, Prezi a jiných formátech.

Číst dál...

Vánoce s eTwinningem

Před Vánocemi dorazily do školy dárky pro žáky, kteří pracovali v eTwiningu v loňském a letošním roce školním roce.

Například projekt, který letos realizuje kvarta, je náročný a netradiční. Jmenuje se Our life mottos a jeho veřejná stránka je na této adrese: https://twinspace.etwinning.net/9970/home

Číst dál...

Národní konference eTwinningu Praha

 Ve dnech 8. 10. -  10. 10. 2015 se konala v Praze třídenní konference u příležitosti desátého výročí fungování mezinárodního programu eTwinning.

Naše škola získala další certifikát kvality, který převzala během konference Mgr. N. Kadlecová. Tento certifikát byl udělen za loňský projekt „We are different but the same.“ Vzhledem k tomu, že certifikát kvality získaly i další státy našeho projektu, bude nám udělen též Evropský certifikát kvality.

Číst dál...

Sekunda zakončila svůj projekt v etwinningu

Sekunda zakončila svůj projekt v etwinningu pod názvem We are different but the same.

Tento týden jsme zakončili náš projekt a přihlásili jej do soutěže o nejlepší projekty a zároveň jsme požádali o certifikát kvality. Vyhodnocení bude až na podzim a vyhlášení vítězů bude v Praze na Národní konferenci etwinningu 10. října 2015. Protože se jedná o náš dvacátý projekt, pevně doufáme, že obstojíme.

Číst dál...

Koncert pro eTwinning

Studenti sekundy, kteří jsou tvůrci projektu We are different but the same a zároveň zastupují naši školu v celostátní etapové hře Hrajeme si s eTwinningem, zakončili týden s eTwinningem koncertem.

Zde se můžete na koncert podívat:

https://youtu.be/I1nQkZfKI_8

Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z etwinningu- květen

Etwinning slaví tento týden deset let od svého vzniku.

Pojďme se společně podívat na to, co probíhalo na naší škole po celých těch deset let. V prezentaci se možná někteří najdete, ale je tam celá řada žáků, kteří již naši školu opustili. Sekunda připravila oslavu i s krásným dortem a zajímavou aktivitou. https://youtu.be/77yNL4TbP_4

Další elektronická kniha vznikla z prezentací na téma Mytická stvoření, kterou jsme vydali 30. 4. na "čarodějnice". Zde se na ni můžete podívat: http://www.youblisher.com/p/1128026-Witches-vampires-ghosts/

Prezentace - 10 let eTwinningu

Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z etwinningu březen, duben

 V těchto měsících jsme pracovali na tématech velikonoce a stravovací návyky v rodině. Součástí tohoto tématu byla též kuchařka, která se skládá z receptů studentů sekundy s autentickými záběry při vaření.  Naše kuchařka má okolo 80 stránek a je celá v angličtině.

Spousta těchto receptů je jednoduchá a my věříme, že si nějaké vyzkoušíte doma.

Protože se blíží kulaté výročí eTwinningu, již existuje celých deset let, studenti vytvářeli blahopřejné pohlednice v programu pizap.com.

Ze všech aktivit vznikly knihy v elektronické podobě, na které se můžete zde podívat.

Číst dál...

Studenti z primy se představují

Naši nejmladší, kteří se zapojili do celostátní soutěže "Hrajeme si s etwinningem", se představují v krátkém videu. Hovoří v něm na téma "Volný čas".

Naše škola vysílá první dva týmy do celostátní hry etwinning

Projekt Hrajeme si s eTwinningem byl otevřen k oslavě desetiletého výročí založení eTwinningu. Hra probíhá od 10. února 2015 a bude zakončena 10. října 2015 na Národní konferenci eTwinning. Zapojit se do ní mohou všechny MŠ, ZŠ a SŠ, a to kdykoli v průběhu roku. Hra se skládá z deseti úkolů, které jsou koncipovány tak, aby byly realizovatelné ve všech typech škol. Do hry se můžete kdykoliv připojit a úkoly dodatečně splnit. Za každý úkol dostanou týmy virtuální odznak a na konci hry dostanou certifikát o účasti a drobné dárky.

Číst dál...

eTwinning slaví desáté výročí

Naše škola byla součástí etwinningu celých těch deset let. Získali jsme více než dvacet certifikátů kvality a vyhráli více než půl milionu korun. Letošních oslav se může zúčastnit kdokoliv od malých dětí až po střední školy.

Číst dál...

Zprávy z etwinningu- leden- únor – Jak se známkuje v Evropě

Během těchto dvou měsíců jsme se zabývali studiem zeměpisu partnerských zemí. Pomocí skládaček, soutěží a jiných aktivit jsme se dozvěděli spoustu nového. Nakonec jsme vytvořili ebook (elektronickou knihu) o všech místech našeho projektu včetně mapek s vyznačením vzdáleností od České Lípy.

Číst dál...

Zprávy z etwinningu

Po dvou měsících práce na projektu jsme se naučili používat zcela nový twinspace (pracovní plochu pro spolupráci škol). Po vzájemném představování jsme se zaměřili na téma školy. Některé školy připravily video, jiné fotografi, zpracované různým způsobem.

Číst dál...

Evropský certifikát kvality opět v naší škole

Na konci října získal náš projekt eTwinners beyond lessons, na kterém pracovala loňská sekunda, Evropský certifikát kvality. Projekty, které získají národní certifikát kvality ve všech ostatních zúčastněných zemích, získají na závěr evropský certifikát, který utvrzuje, že projekt byl skutečně úspěšný. Opět se nám podařilo udržet dobrou úroveň naší práce.

Číst dál...

Projekt eTwinningu slaví opět úspěch v národním kole

V loňském roce pracovala letošní tercie na mezinárodním projektu, který se jmenoval eTwinners beyond lessons a trval celý školní rok. Studenti se naučili správně se anglicky vyjadřovat, používat různé typy prezentací, například prezi.com, natáčet filmy a celou řadu dalších aktivit. Za svou celoroční práci získají certifikát kvality na národní konferenci eTwinningu, která se bude konat ve dnech 9. -11. 10. 2014 v Hradci Králové. Pro cenu pojede autorka projektu Mgr. N. Kadlecová.

Číst dál...

Vynikající hudebníci na našem gymnáziu

Mezi mimoškolní aktivity našich studentů patří především hudební vzdělání. Českolipská ZUŠ poskytuje mladým lidem jedinečnou možnost, jak se seznámit s hudbou a zamilovat si ji. V letošní sekundě se sešlo více než sedmnáct studentů a studentek, kteří hrají na různé hudební nástroje.

Číst dál...

Jste zde: Home Projekty EU eTwinning