gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Lanterna futuri

Lanterna Futuri 2018 – Liberec

V sobotu, dne 24. 11. jsme se se třídou sexta A vypravili na týdenní projekt Lanterna Futuri. Část z nás zůstala v německém Grosshennersdorfu, zatímco zbylých deset jelo do Liberce. Zde se odehrávala část projektu, která byla pro samotný Liberec novinkou. Čekalo nás příjemné přivítání s občerstvením, u něhož jsme si naplánovali několik nadcházejících dní, probrali cestu, rozdělení do skupin a jednotlivé workshopy.

Číst dál...

Podzimní Lanterna Futuri 2017

Sedmnáct studentů naší školy se zúčastnilo podzimních dílen projektu Lanterna Futuri v polském Niedarowe a německém Grosshennersdorfu.

Spolu se studenty z partnerských škol se zabývaly tématy odvozenými od Čapkova dramatu R.U.R. Převálcují nás roboti, nejsme už více na síti než v reálném životě? K vyjádření svých názorů používali různé umělecké formy. V Polsku byly dílny akčního umění a filmu, v Německu pak hudební a divadelní.

Číst dál...

Začaly workshopy projektu Lanterna Futuri

V neděli 2. dubna se 18 našich studentů vydalo do německého Grosshennersdorfu a polského Niedamirowa na další dílny polsko-německo-českého projektu Lanterna Futuri. Letos studenti společně pracují na tématech Technologie + Evropská unie a budou je ztvárňovat v dílně hudební, filmové, divadelní a fotografické., a to do soboty 8. dubna, kdy akce vyvrcholí veřejnými prezentacemi výsledků.

Rádi zveřejňujeme fotografie z úvodních setkání účastníků jednotlivých dílen a přejeme našim žákům úspěšný a pěkný pobyt!

Číst dál...

Lanterna Futuri – třída sexta B

Od neděle 13.3. do soboty 19.3. se 19 žáků ze sexty B zúčastnilo projektu Lanterna Futuri pořádaného ve spolupráci s německým gymnáziem v Löbau a polským gymnáziem v Kamienné Góře. Celý projekt se letos nesl v duchu otázky Evropo, quo vadis? neboli Evropo, kam kráčíš? V německém Grosshennersdorfu se divadelní dílny zúčastnili tři chlapci a jedna dívka, hudební dílny dvě dívky a tři chlapci. Do polského Niedamirówa na dílnu akčního umění přijelo pět dívek a na dílnu fotografickou jeden chlapec a čtyři dívky.

Číst dál...

Lanterna Futuri 2015 podruhé

S velkým očekáváním jsme se v neděli 22. listopadu vydali vstříc malé německé vesničce Großhennersdorf, v níž jsme se měli zúčastnit spolu s gymnazisty z německého Löbau a studentů z Kamiennej Gory mezinárodního projektu. Naším domovem se tak na necelý týden stalo starobylé hrázděné stavení či spíše velký statek v osadě vzdálené několik kilometrů od Žitavy.

Číst dál...

Lanterna Futuri - projektový týden 22.-28. 3. 2015

Ve dnech 22. – 28. března jsme se zúčastnili projektového týdne Lanterna Futuri, který se konal v německém Großhennersdorfu a polském Niedamirowě. Během týdne jsme si nejen zdokonalili znalosti v námi vybraném oboru (například hudbě) díky práci perfektních vedoucí dílen, ale poznali i spoustu nových přátel a odvezli si s sebou domů mnoho nových zážitků.

Číst dál...

Seminář a další plány v projektu Lanterna Futuri

Ve dnech 4. a 5. 10. se v německém Groshennersdorfu konal další seminář pro učitele, zaměřený tentokrát na hodnocení průběhu projektu v posledních třech letech a zejména na plánování worshopů a dalších akcí na roky 2013 a 2014.

Zveřejňujeme nejdůležitější termíny pro nadcházející období:

Číst dál...

Konference Multilingualism 2012 na Kypru

Ve dnech 26.-29. září se Mgr. Helena Paszeková zúčastnila evropské konference s názvem Multilingualism 2012. Akce se konala v kyperském Limassolu a byla spojena s představením úspěšných projektů, které v uplynulém desetiletí získaly ve svých zemích Evropskou jazykovou cenu Label. Každá země však  mohla   vyslat  pouze jeden  projekt,  tím více nás tedy těší, že Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP)  vybrala za toto období projekt Lanterna Futuri, jehož jsme spolupartnerem společně s polskou a německou stranou. Cenu Label jsme získali v roce 2008.

Číst dál...

Další projektový týden Lanterna Futuri

V týdnu od 11. do 17. března absolvovali netradiční výuku v rámci mezinárodního projektu  Lanterna Futuri žáci třídy VI.A. V německém Grosshennersdorfu a v polském Niedamiróvě probíhalo celkem pět tvůrčích dílen pod vedením zkušených odborníků. Studenti si tak vyzkoušeli tvorbu divadelní, hudební, fotografickou, výtvarnou a textovou. Společným obecným tématem a jednotící myšlenkou veškeré práce byla tentokrát Spravedlnost x nespravedlnost.

Číst dál...

Fotografická dílna projektu Lanterna futuri

Podívejte se na zajímavé fotografie, kreté vznikly při práci studentů z Čech, Polska a Německa v rámci projektu Lanterna futuri.

Číst dál...

Další workshopy Lanterna Futuri

V termínu 20.-26. listopadu 2011 se studenti třídy sexta b zúčastnili dalšího projektového týdne v rámci česko-polsko-německého projektu Lanterna Futuri . Všech 25 žáků této třídy vycestovalo do německého Grosshennersdorfu, kde probíhaly tvůrčí dílny foto, music a theatre, nebo do polského Niedamirówa (zde workshop žurnalistický a umělecký).

Číst dál...

Proběhl další projektový týden Lanterna Futuri

Od 27. března do 2. dubna se uskutečnila další etapa projektu česko-polsko-německé přeshraniční spolupráce s názvem Lanterna Futuri (Maják budoucnosti). Naše škola se projektu účastní již sedm let a v minulém týdnu byl projektový týden připraven pro studenty ze sexty A a 2.A.

Číst dál...

Lanterna futuri - podzim 2010

Dvacet studentů 2. ročníku českolipského gymnázia strávilo poslední listopadový týden v polském Niedamirówě a německém Grosshennersdorfu v rámci projektu Lanterna futuri.

Jedná se o mezinárodní setkávání českých, polských a německých studentů. Naši žáci se tohoto projektu účastní už po několikáté. V průběhu jednoho týdne navštěvují vybranou dílnu (workshop) s konkrétním uměleckým zaměřením pod vedením zkušených lektorů. Jejich týdenní úsilí vrcholí společnou prezentací toho, čím se celý týden v jednotlivých dílnách zabývali.

Lanterna futuri - to jsou fajn lidi, zajímavé nápady, vzájemná komunikace a setkávání, poznávání nových věcí a hlavně skvělá příležitost vyzkoušet si mezinárodní spolupráci.

Jana Šustková

foto dále:

Číst dál...

Lanterna Futuri - jaro 2010

V týdnu od 21. do 27. března probíhá projektová výuka žáků tříd VI.B + 2.A na tvůrčích dílnách v Německu a Polsku. Studenti společně se svými německými a polskými kolegy blogují o dění na workshopech hudba, divadlo, film, žurnalistika a akční umění na těchto stránkách: http://blog.lanternafuturi.net/

Na webu naleznete i fotografie.

Lanterna Futuri - listopad 09

V listopadu 2009 se uskutečnil projektový týden žáků třídy VI.A. Společně se studenty z Německa a Polska pracovali v pěti tvůrčích dílnách: hudba, divadlo, film, žurnalistika a výtvarné umění. Na tomto blogu si můžete přečíst více o jejich zážitcích a prohlédnout si fotografie z této multikulturní akce: http://blog.lanternafuturi.net/2009/11/

Jarní Lanterna Futuri

V termínu 8. až 14. března 2009 se uskutečnilo další kolo mezinárodního projektu Lanterna Futuri. Studenti a studentky sexty A se zapojili v polském Niedamirówe a německých městech Seifennersdorf a Grosshennersdorf do šesti tvůrčích dílen.

Centrálním tématem setkání byla svoboda v kontextu dvaceti let od událostí spojených s rokem 1989. Bylo určitě přínosné porovnat si zkušenosti s budováním demokracie se studenty z okolních států. Na ukázku vám nabízíme aspoň práce účastnic žurnalistické dílny:

Číst dál...

Lanterna Futuri - projektový týden VIB - listopad 2008

Informace z projektového týdne třídy VIB můžete sledovat na: blogu Lanterny Futuri

Projekt Lanterna Futuri má Evropskou jazykovou cenu Label!!!

V pátek 26. září se na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy již posedmé předávaly Evropské jazykové ceny Label. Jedná se o ocenění, které je udělováno v 31 zemích Evropy, u nás je realizováno Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy (NAEP) a MŠMT poskytuje finanční dotace pro oceněné projekty či učitele jazyků.

Číst dál...

Další projektový týden LANTERNA FUTURI

Týden před jarními prázdninami byl pro třídu sexta A ve znamení projektu Lanterna Futuri, její studenti se totiž účastnili sedmi mezinárodních workshopů.

Číst dál...

Lanterna futuri - novinky

V týdnu od 10. do 17. února proběhla v německém Grosshennersdorfu další akce v rámci projektu Lanterna Futuri - totiž první zimní akademie, formát určený jako nadstavba pro dosavadní účastníky třídních workshopů.

Číst dál...

Jste zde: Home Lanterna Futuri