Lanterna Futuri – třída sexta B

Od neděle 13.3. do soboty 19.3. se 19 žáků ze sexty B zúčastnilo projektu Lanterna Futuri pořádaného ve spolupráci s německým gymnáziem v Löbau a polským gymnáziem v Kamienné Góře. Celý projekt se letos nesl v duchu otázky Evropo, quo vadis? neboli Evropo, kam kráčíš? V německém Grosshennersdorfu se divadelní dílny zúčastnili tři chlapci a jedna dívka, hudební dílny dvě dívky a tři chlapci. Do polského Niedamirówa na dílnu akčního umění přijelo pět dívek a na dílnu fotografickou jeden chlapec a čtyři dívky.

Všichni žáci dostali skvělou šanci vyzkoušet si na každé dílně něco nového a jedinečného. Pro hudebníky to znamenalo složit melodie, slova a dát vzniknout několika písním, které mohli společně s kamarády z Polska a Německa zahrát na závěrečném pátečním večeru v divadle nebo na několika zajímavých místech v centru Žitavy. Herci vyjadřovali emoce, improvizovali nebo tvořili živé obrazy. Díky tomu měli v pátek večer krásné představení s názvem „Naděje pokořila strach“.

Žáci v Polsku fotili přírodu, vydali se k polsko-české hranici, zabývali se aktuálním děním v EU a vnášeli tyto nápady do svých fotografií. Umělkyně si na sobě navzájem vyzkoušely bodypainting, ztvárnily stínové divadlo a v rámci hlavního tématu vytvořila každá assemblage neboli tzv. 3D koláž.

Všem se na Lanterně moc líbilo, a kdyby mohli, jeli by znova a klidně na delší dobu. J

K. Štolfová

P. S. Připojujeme odkaz na web projektu s informací o této akci, odkud byly též použity některé fotografie

Jste zde: Home Lanterna futuri Lanterna Futuri – třída sexta B