gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Lanterna Futuri – třída sexta B

Od neděle 13.3. do soboty 19.3. se 19 žáků ze sexty B zúčastnilo projektu Lanterna Futuri pořádaného ve spolupráci s německým gymnáziem v Löbau a polským gymnáziem v Kamienné Góře. Celý projekt se letos nesl v duchu otázky Evropo, quo vadis? neboli Evropo, kam kráčíš? V německém Grosshennersdorfu se divadelní dílny zúčastnili tři chlapci a jedna dívka, hudební dílny dvě dívky a tři chlapci. Do polského Niedamirówa na dílnu akčního umění přijelo pět dívek a na dílnu fotografickou jeden chlapec a čtyři dívky.

Všichni žáci dostali skvělou šanci vyzkoušet si na každé dílně něco nového a jedinečného. Pro hudebníky to znamenalo složit melodie, slova a dát vzniknout několika písním, které mohli společně s kamarády z Polska a Německa zahrát na závěrečném pátečním večeru v divadle nebo na několika zajímavých místech v centru Žitavy. Herci vyjadřovali emoce, improvizovali nebo tvořili živé obrazy. Díky tomu měli v pátek večer krásné představení s názvem „Naděje pokořila strach“.

Žáci v Polsku fotili přírodu, vydali se k polsko-české hranici, zabývali se aktuálním děním v EU a vnášeli tyto nápady do svých fotografií. Umělkyně si na sobě navzájem vyzkoušely bodypainting, ztvárnily stínové divadlo a v rámci hlavního tématu vytvořila každá assemblage neboli tzv. 3D koláž.

Všem se na Lanterně moc líbilo, a kdyby mohli, jeli by znova a klidně na delší dobu. J

 

K. Štolfová

 

P. S. Připojujeme odkaz na web projektu s informací o této akci, odkud byly též použity některé fotografie

http://www.lanternafuturi.net/cs/evropo-quo-vadis-postoje-prvni-tydenni-dilny-v-roce-2016-s-novym-tematem/

 

Jste zde: Home Lanterna futuri Lanterna Futuri – třída sexta B