gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

eTwinning

Prima přeje všem krásné vánoční svátky

Jistě jste si všimli vánočního stromečku ve vestibulu školy. Minulý týden na něm přibyla přáníčka z partnerských škol, z Polska a Itálie. Každý měsíc vysíláme zprávy v angličtině o tom, co se u nás děje. V posledním vysílání primáni oslavili přicházející Vánoce a posílají vám všem koledu a srdečné přání.

https://youtu.be/vWT5Q0oLIPM

Mgr. N. Kadlecová

První videokonference primy s polskou školou

Dne 28.11. 2016  jsme se poprvé viděli s polskými partnery při videokonferenci po skypu. Za naši skupinu se zúčastnili Dáša Suchá, Tom Sichrovský a Adam Špindler. I když přenos byl několikrát přerušen a nebylo jednoduché vždy rozumět, přesto se nám setkání vydařilo a užili jsme si i legraci. Všem třem našim studentům patří poděkování, že si našli čas po vyučování a přišli si vyzkoušet angličtinu v praxi.

https://youtu.be/fRkSf91e_N4

napsala Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z eTwinningu – Evropský certifikát kvality

 Dne 22. 11. 2016 byl udělen naší škole další certifikát kvality, tentokrát evropský, za projekt loňské kvarty, který se jmenoval Our life mottos. Je to ocenění, které získávají jen ty nejlepší projekty v Evropě a zároveň se dostanou do seznamu, ze kterého mohou čerpat další školy.

Na projekt se můžete podívat na této adrese: https://twinspace.etwinning.net/9970/home

Jsme rádi, že jsme opět obstáli v soutěži na evropské úrovni.

Poděkování patří loňské kvartě.

Mgr. N. Kadlecová

Zprávy z etwinningu Projekt Friends4U

Naši nejmladší studenti pracují v hodinách anglického jazyka na projektu FRIENDS4U s dalšími čtyřmi evropskými zeměmi. V říjnu jsme porovnávali naše školy a vznikla zajímavá videa, na která se můžete podívat na veřejné stránce projektu. Naše děti se naučily nové aplikace, vytvořily si své vlastní komiksové postavičky s anglickým textem, vysílají pravidelně svým partnerům „televizní noviny z naší školy“ a v souladu s učebnicí jsme vyhledávali evropská hlavní města. Děti se též naučily tvořit vlastní „puzzles“.  Na Studentském dni bychom vás rádi překvapili zpěvem krátkých písní v deseti jazycích. Přijďte se podívat dne 15.11.  do hudebny.

Adresa veřejné stránky projektu: https://twinspace.etwinning.net/23842/home

Mgr. N. Kadlecová

Certifikát kvality za další projekt eTwinningu

Tento týden jsme obdrželi zprávu, že naše škola dostala další certifikát kvality za projekt Our Life Mottos. Na tomto projektu pracovala loňská kvarta a bude nám oficiálně předán na Národní konferenci eTwinningu ve dnech 13. -15. 10. 2016 ve Štiříně.

Číst dál...

Jste zde: Home Mezinárodní projekty