gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Partnerské výměny

Chcete se stát hostitelskou rodinou pro francouzského studenta?

Začátkem října 2017 nás navštíví větší skupina studentů ve věku 13 až 15 let z naší partnerské školy Collège Le Bastion z Carcassonne (jižní Francie). Jedná se o žáky třídy s rozšířenou výukou anglického jazyka, kteří si přejí u nás strávit jeden týden (od neděle do pátku) a seznámit se s životem a kulturními zvyklostmi v České republice.

Pokud byste měli zájem ubytovat francouzského studenta / studentku, ozvěte se se prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

Návštěva německých studentů z partnerské školy

Ve dnech 26. 9. – 1. 10. 2016 jsme přivítali zahraniční studenty z bavorského Ettalu v rámci výměnného pobytu

Koncem září nás navštívili studenti z Benediktinského Gymnázia v Ettalu se svým učitelem. Již od jara tohoto roku 2016 měli studenti možnost vzájemně si dopisovat. Prvé setkání obou škol proběhlo v březnu 2016 na partnerské škole v Ettalu.

Číst dál...

Pojeďme do Ettalu!

Už je to tady! Po měsících příprav na další pobyt v rámci partnerské výměny s německým gymnáziem v Ettalu stojíme před školou, každý obtěžkaný nejméně jedním kufrem a příručním zavazadlem, o které je opřen vak se snowboardem či lyžemi.

Před vstupem do autobusu probíhají všechny náležitosti: kontrola cestovního dokladu, pojištění. Poté nástup do autobusu a nabíráme směr státní hranice.

A… ještě krátká zastávka v Dubé a Honzův sprint domů pro občanku.

Číst dál...

Návštěva studentů a pedagogů z partnerské školy francouzského Carcassonne

V rámci projektu vzájemné výměny studentů jsme ve dnech 4. – 10. 10. 2015 hostili studenty a pedagogy z francouzské partnerské školy z Carcassonne v jihozápadní Francii. Naši studenti a jejich rodiče poskytli svým francouzským protějškům potřebné zázemí, stravování a ubytování a nutno podotknout, že se svých rolí ujali opravdu velmi zodpovědně s vědomím, že chtějí ukázat francouzským žákům to nejlepší a nejzajímavější.

Číst dál...

Návštěva z Ettalu

V  dubnovém týdnu 15.-19.4. hostili naši studenti své německé spolužáky z partnerského benediktinského gymnázia v dolnobavorském Ettalu. Navázali jsme tak na naši podzimní návštěvu v Německu.

Číst dál...

Jste zde: Home Partnerské výměny