gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Různé

Cena veřejnosti v soutěži ChemQuest opět pro Českou Lípu!

V posledním březnovém týdnu byla na YouTube kanálu VŠCHT Praha zveřejněna videa letošního ročníku soutěže ChemQuest, které se studenti našeho gymnázia již tradičně účastní. Vítěz tohoto hlasování automaticky postupuje do finále soutěže spolu s týmy vybranými odbornou porotou a získává hodnotné pomůcky do výuky. V obou kategoriích poputují tyto pomůcky na českolipské gymnázium.

Číst dál...

Charitativní sbírka pro nadaci Život dětem – Srdíčkové dny 2019

 V pondělí 25.3. 2019 se naši studenti vypravili do města se zapečetěnými kasičkami a upomínkovými předměty, aby pomohli při charitativní sbírce nadace Život dětem a podpořili tak těžce postižené děti, které jsou v domácím léčení a jejichž rodiče se o ně musí 24 hodin starat. Podařilo se nám vybrat a odeslat 2.690 korun. Zakoupili jsme ještě 4 ručně malované hrnečky a poslali tak nadaci dalších 800 kč. Celkem tedy 3.490 korun.

Naši dobrovolníci z kvinty A: Nela Ličáková, Barbora Martínková, Antonín Stárek a Emma Patzeltová

Děkuji za pomoc a ochotu při realizaci této akce. http://www.zivotdetem.cz/

Mgr. Veronika Vosálová

Krajské ocenění Mgr. Jany Triguinho

Také letos proběhlo u příležitosti Dne učitelů ( v kalendáři však již neuváděném) slavnostní setkání těch pedagogických pracovníků, kteří byli představiteli Libereckého kraje za svou práci oceněni.

Velmi nás těší, že nominacemi opět prošla naše kolegyně. Paní Jana Triguinho, učitelka anglického jazyka,  byla odměněna v kategorii Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji.

Číst dál...

O Hamletovi s Martinem Hilským

 Ve středu 20. března jsme na palubě Žluté ponorky měli možnost znovu přivítat významnou osobnost z oblasti překladatelské, pana profesora Martina Hilského, překladatele díla Williama Shakespeara.

Číst dál...

"Prameny Amazonky"

V pátek 22. března zavítal mezi naše studenty geograf a hydrolog Prof. RNDr. Bohumír Janský, CSc., který dlouhodobě vědecky i pedagogicky působí na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Důvodem jeho návštěvy byla přednáška na téma "Prameny Amazonky". Pro dvě stovky studentů vyššího gymnázia i jejich pedagogy byla devadesátiminutová přednáška velkým zážitkem.

Číst dál...

Jste zde: Home Různé