EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ - německy za čtyřicet pět minut

Naši noví a nejmladší studenti prim měli možnost vyzkoušet si, jak by jim šla němčina. A tak se během oslav Evropského dne jazyků sešli v hudebně.

Zde na ně čekala Mgr. Veronika Vosálová, která kromě toho, že je učitelkou německého jazyka, je i výbornou hudebnicí. Připravila pro ně píseň  v německém jazyce Grün, ja grün sind alle meine Kleider. Studenti dostali německý text  s anglickými ekvivalenty. Netrvalo dlouho a byli schopni píseň hezky zazpívat. A tak kromě toho, že si užili legrace při nacvičování písničky, měli též možnost porovnat některá slova v obou jazycích a ujistit se v tom, že jsou  skutečně příbuzné.

I vy se můžete přesvědčit o tom, jak se to dětem povedlo sledováním přiloženého videa. Paní učitelka Veronika Vosálová ukázala těm nejmladším, že i často opomíjená němčina má své kouzlo. Děkujeme jí za aktivní spolupráci při zajištění programu Evropského dne jazyků.

Napsala Mgr. Naděžda Kadlecová

Jste zde: Home Různé EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ - německy za čtyřicet pět minut