gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Burza vysokých škol

Dne 21. prosince 2017 proběhla na naší škole podruhé malá burza vysokých škol. Myšlenka na uspořádání vzešla před rokem od našich bývalých žáků a organizace se ujala Zuzana Petrůvová. Stejně tak tomu bylo i letos. Ve čtvrtek 21. prosince k nám tedy zavítalo několik našich bývalých žáků, kteří nyní studují v různých ročnících různých vysokých škol.

Ve vestibulu o nich podávali žákům našeho maturitního a předmaturitního ročníku informace, většinou o celé škole, ale někdy i o školách několika, neboť jsou mezi nimi takoví, kteří studují školy dvě. Část z nich měla připravené i prezentace, jichž se mohli naši žáci zúčastnit. Zastoupeno bylo asi deset vysokých škol. Považujeme takovou burzu za přínosnou, protože se naši žáci dovídají informace přímo od studentů škol, o kterých uvažují, zároveň se leckdy s těmito studenty ze dřívějška osobně znají. To vše zajišťuje maximální detailnost i objektivnost informací. Všem účastníkům burzy děkujeme a doufáme, že se podaří ji udržet i v dalších letech.

Martin Aschenbrenner

Jste zde: Home Různé Burza vysokých škol