Debata s šéfredaktorem Respektu

V úterý 6.3. naši školu poctil svou návštěvou jeden z našich nejlepších novinářů, šéfredaktor týdeníku Respekt, pan Erik Tabery. Zájem o tuto akci byl mezi studenty velký, sešlo se jich kolem stovky. Pan Tabery hovořil o své poslední knize Opuštěná společnost (nominované nyní na cenu Magnesia Litera), ve které se věnuje vývoji české společnosti od vzniku republiky po současnost.

Druhá část debaty byla věnována novinářské činnosti a práci šéfredaktora. Studenti si připravili mnoho dotazů, za které je pan Tabery v závěru velmi chválil, také my jsme pyšní na to, že naši studenti se o společenská témata zajímají a své myšlenky dokáží kvalitně zformulovat. Řada účastníků si z debaty odnesla knihu Opuštěná společnost s podpisem autora. Debata byla i podle slov studentů velmi přínosná a inspirativní, někteří z nich dokonce navšívili i druhou, večerní, která se konala v kavárně Doo-Bop. Doufáme, že v budoucnosti se nám podaří v akcích tohoto typu pokračovat.

Lenka Česenková

Jste zde: Home Různé Debata s šéfredaktorem Respektu