tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Hostem paluby „Žluté ponorky“ byl pan Michael Žantovský

Dnem 12. 6. 2018 jsme otevřeli nový projekt s názvem Na palubě Žluté ponorky. Jedná se o cyklus přednášek, debat a setkání s různými zajímavými osobnostmi, které zveme do naší školy pro naše studenty.

Cyklus otevřel pan Michael Žantovský, český překladatel z angličtiny, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, textař, politika a diplomat, bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a v současné době ředitel Knihovny Václava Havla.

Nejprve studenty seznámil s fungováním a prací v Knihovně Václava Havla, pohovořil o zážitcích s naším bývalým prezidentem a poté odpovídal na dotazy studentů, vedené jednak k osobě Václava Havla, ale také například k práci překladatele. Celé setkání bylo zajímavé a pro studenty jistě přínosné, jak bylo poznat z jejich reakcí.

Doufáme, že se nám podaří uspořádat podobná setkání i v budoucím školním roce, na což se velmi těšíme.

Lenka Česenková

Jste zde: Home Různé Hostem paluby „Žluté ponorky“ byl pan Michael Žantovský