Kraje pro bezpečný internet

V průběhu říjnových hodin IVT se naši žáci vybraných tříd zapojili do projektu Asociace krajů České republiky: „Kraje pro bezpečný internet“. Na internetovém portálu projektu jsou umístěny vzdělávací materiály (texty a videa) zaměřené na internetovou bezpečnost a rizika, která mohou dnešním uživatelům na síti hrozit.

Po zaregistrování je součástí také tematicky zaměřený soutěžní kvíz. Projekt je určen nejen školám, ale i širší veřejnosti. Vzdělávací materiály jsou zde rozděleny podle věkových skupin. Seznámit se s problematikou internetové bezpečnosti tak mohou nejen žáci ostatních tříd, ale i rodiče, popř. senioři. Pokud jste tedy rodič či žák a netušíte, co to je např.  kybergrooming, sexting či phishing, stránky krajského projektu určitě využijte. Můžete tak předejít situacím, kdy vás útočník na internetu podvodnými technikami zmanipuluje a následně třeba vydírá k zasílání dalšího obsahu nebo k osobní schůzce, jak o tom vypráví chystaný dokument režiséra Víta Klusáka „V síti“.

Další informace k tématu můžete najít např. v rámci projektu „Internetem bezpečně“. S řešením v problematické situaci pomůže kupříkladu anonymní poradna na e–bezpečí nebo Linka bezpečí.

Mgr. Jaroslav Rež & Mgr. Miloslav Sviták

Jste zde: Home Různé Kraje pro bezpečný internet