gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soutěže a olympiády

Ocenění v soutěži Městské knihovny Česká Lípa

V úterý 2. října jsme se na pozvání ředitelky Městské knihovny Česká Lípa  PhDr. Dany Kroulíkové navštívili slavnostní program a vyhlášení výsledků soutěže pořádané touto institucí ke 100. výročí vzniku Československa. Literární části této soutěže se totiž zúčastnily naše dvě studentky - Anežka Kirschnerová z kvarty a Karen Doležalová z 2. A.

Číst dál...

„BIO“ bilance za školní rok 2017/2018

Studenti naší školy každoročně dosahují v biologických soutěžích velmi kvalitních výsledků. Těší nás, že i v letošním roce patřilo českolipské gymnázium k těm nejúspěšnějším školám v Libereckém kraji. Naši studenti získali „17medailových umístění“ v okresních, krajských, regionálních  či národních kolech.

Číst dál...

EKOKŘEČCI opět mezi nejlepšími v ČR

 V týdnu od 18. - 23. června  se sjeli do Štramberka v Moravskoslezském kraji vítězové krajských kol soutěže Zlatý list. Liberecký kraj zde reprezentovala šestice dívek z kvarty A, která se do národního kola probojovala již počtvrté.

Číst dál...

Rok 2017 - 2018 ve fyzice

Za letošní školní rok se přednášek, soutěží a workshopů zúčastnilo téměř 100 studentů našeho gymnázia. Na soutěžích jsme vybojovali celkem deset medailí, z toho tři zlaté v krajských kolech.

O které akce se jednalo? A jaké jakých největších úspěchů jsme dosáhli?

Číst dál...

Martin Kaplánek opět první

V Celostátním kole zeměpisné soutěže EUROREBUS konané dne 5. 6. v Praze s přehledem zvítězil student 3AV Martin Kaplánek. Skvělým výkonem si tak zajistil (stejně jako v loňském roce) účast na týdenní Expedici po Evropě. I v kategorii družstev se nám dařilo. Tým 3AV ve složení Martin Kaplánek, Tomáš Mauser a Tomáš Vomlela obsadil celkové 5. místo.

Všem blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Hana Mrázová

Vítězství v krajském kole BIO

Posledním krajským kolem, kterého se naši biologové účastnili, byla kategorie D (prima/sekunda + odpovídající ročníky ZŠ). Okres Česká Lípa reprezentovala trojice nejúspěšnějších z okresního kola - studenti sekundy A. Nejlépe si vedl Vojta Kašpar, který zvítězil! Pěkné je i 4. místo Lenky Machové. Dáša Suchá skončila na 7. místě (v testu získala nejvíce bodů ze všech zúčastněných studentů - 89 b. z 94).
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy
L. Tulková

Okresní kolo Pythagoriády ovládli studenti naší školy

V úterý 29. 5. 2018 proběhlo za účasti téměř 180 soutěžících okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. S výkony našich studentů jsme byli více než spokojeni.

Číst dál...

Krajské kolo chemické olympiády kategorie B

Ve čtvrtek 10. května se jako každoročně konalo v Liberci krajské kolo chemické olympiády kategorie B. V této kategorii spolu soutěží studenti ze sext, septim a druhých a třetích ročníků středních škol.  Účastníci procházeli náročným testem a následně je čekal praktický úkol v laboratoři. Naši školu v této nelehké soutěži reprezentovali žáci 3.B Tereza Dvořáková a Vít Mareš. A reprezentace to byla opravdu úspěšná. Terka se umístila na krásném 4. místě a Vítek ji následoval na místě 5. Oběma soutěžícím děkujeme a přejeme, aby jim zájem o chemii vydržel i do budoucna.

Veronika Krejčová

Ústřední kolo olympiády v německém jazyce

 Ve dnech 15.3. – 18.3. jsem měla možnost zúčastnit se ústředního kola olympiády v německém jazyce v Praze. Letos poprvé soutěž trvala celkem 4 dny a celý průběh „prezentování“ se letos poněkud změnil. Hned po příjezdu se nás ujali dva němečtí studenti, kteří se s námi účastnili celého doprovodného programu, jenž byl zaměřený především na team-buildingové aktivity a po většinu času probíhal v budově Goethe Institutu.

Číst dál...

Biologové z kvarty slaví úspěch v okresním kole

I další kolo biologické olympiády přineslo naší škole skvělá umístění. V kategorii C určené studentům 8. a 9. ročníků (tercie a kvarta) získaly nejvíce bodů Aneta Kuchařová a Anička Salavcová. Ze 162 možných bodů obě obdržely 157 bodů. Vzhledem k tomu, že v případě rovnosti bodů rozhoduje test, se vítězkou okresního kola stala Aneta Kuchařová, na 2. místě skončila Anička Salavcová. V konečném pořadí následovaly další dvě naše studentky - na 3. místě Anička Schacherlová a na 4. místě Jana Simulíková.

Děkujeme všem našim studentkám za skvělou reprezentaci školy a postupujícím držíme palce do krajského kola
Lenka Tulková

Číst dál...

Veni vidi vici

Tak bychom mohli stručně charakterizovat víkendovou účast studentek sexty A v krajském kole ekologické olympiády, které se konalo ve dnech 20. - 22. dubna v Zákupech.Tuto soutěž v minulých letech zcela ovládlo družstvo GČL ve složení Paulík, Klimeš, Kašpar/Volejník, když čtyřikrát zvítězili v krajském kole a následně vybojovali v národním kole 6., 2. a 4. místo. Je potěšující, že naše sextánky navázaly na předchozí úspěchy chlapců a prodloužily tak vítěznou sérii v krajských kolech Libereckého kraje.

Číst dál...

Matematická olympiáda kategorie C – krajské kolo

V úterý 10. 4.2018 se již tradičně na Krajském úřadě v Liberci konalo krajské kolo matematické olympiády kategorie C. Naši školu reprezentovalo pět vynikajících studentů, kteří postoupili po domácím kole z kola klauzurního. Celé krajské kolo mělo devět úspěšných řešitelů a z toho třetina byla z našeho gymnázia. Úspěšnými řešiteli se stali Jan Rychtera z V.A, Libor Šabaka z V.A a Rostyslav Rymarchuk z 1.A. Nejúspěšnějším z našich studentů se stal Honza Rychtera, který obsadil vynikající 2. místo.

Gratuluji. Jitka Gabrielová

Číst dál...

VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH MARTINA KAPLÁNKA

 Ve dnech 23.4. - 24.4. se student 3AV Martin Kaplánek zúčastnil ústředního kola Zeměpisné olympiády v Praze. Mezi 25 borci v kategorii C (8. – 9. třída) se dokázal prosadit a obsadil výborné 3. místo, když od vítězství ho dělila pouhá ¼ bodu! Svým výkonem si Martin vybojoval účast na Letní geografické škole v Dobrušce.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Hana Mrázová

Okresní kolo MO 2018

V úterý se v jídelně naší školy konalo okresní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6 - Z8. S matematickými úlohami se potýkalo celkem 68 účastníků. Z početného zastoupení našich studentů byli nejúspěšnější:

3. - 9. místo v kategorii Z6     Hojsáková Tereza Hřebík Matyáš Kindlová Pavlína Měchurová Adéla, Petrnoušková Adéla

       2. místo v kategorii Z7     Cenknerová Alena

3. - 5. místo v kategorii Z7     Kašpar Vojtěch

       2. místo v kategorii Z8     Čechová Tereza

3. - 5. místo v kategorii Z8     Kaplánek Martin

 

Medailistům gratulujeme a všech našim zástupcům děkujeme za účast.

R. Tulka

Biologové ze sekundy ovládli okresní kolo

Skvělých výsledků dosáhli naši studenti v okresním kole „biologické olympiády kategorie D“ (6. a 7. třída, prima a sekunda). Výborně zvládli teoretickou i praktickou část soutěže a s velkým bodovým odstupem od ostatních účastníků obsadili 1. – 4. místo. 

Číst dál...

Nejúspěšnější škola v krajském kole BIO kat. B = Gymnázium Česká Lípa

V pátek 6. dubna proběhlo v DDM Větrník v Liberci krajské kolo biologické olympiády kategorie B, které se účastní studenti 1. a 2. ročníků SŠ. Přestože se jedná o velmi náročnou soutěž, zúčastnilo se krajského kola 31 studentů, převážně z gymnázií. Soutěž se skládala z několika částí - test, poznávačka, speciální poznávačka a praktické úlohy. O obtížnosti soutěže svědčí i to, že pouze pět studentů splnilo potřebný bodový limit, aby se stali úspěšnými řešiteli.

Číst dál...

PYTHAGORIÁDA

Školní kolo této matematické soutěže proběhlo ve čtvrtek 5. dubna. Téměř padesát studentů primy, sekundy a tercie řešilo 15 příkladů. Každý příklad byl hodnocen jedním bodem. Celkem 15 žáků získalo 10 nebo více bodů. Tito studenti se tak zařadili mezi úspěšné řešitele (při rovnosti bodů rozhodoval čas odevzdání testu).

Číst dál...

Úspěšná zeměpisná olympiáda – krajské kolo

Ve středu 28.3.2018 nás reprezentovali dva studenti naší školy v krajském kole zeměpisné olympiády v Liberci. Jmenovitě Martin Kaplánek v kategorii C (osmá a devátá třída) a Barbora Hluštíková v kategorii D (první až čtvrtý ročník středních škol).

Číst dál...

KLOKAN 2018 aneb ANIČKA SALAVCOVÁ ZÍSKALA 120 BODŮ

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní soutěžící ze 30 zemí našeho kontinentu. Tato soutěž vždy probíhá v polovině března a je zařazena do programu Excelence, protože rozvíjí u studentů logické myšlení. Studenti řeší úlohy za 3, 4 a 5 bodů. Maximální možný zisk je 120 bodů.

Číst dál...

Vynikající výsledek v chemické olympiádě

 Rozdílem takřka deseti procent bodů zvítězila Jana Bartáková z kvarty v krajském kole Chemické olympiády kategorie D. Ovládla jak teoretickou část, tak laboratorní cvičení a na své cestě za titulem nakonec poztrácela pouze čtyři a půl bodu.

Číst dál...

Jste zde: Home Soutěže a olympiády