gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Soutěže a olympiády

EKOKŘEČCI vezou z „národního kola“ bronz !

 V týdnu od 17. - 22. června  se sjeli do Vanova v blízkosti Telče vítězové krajských kol soutěže Zlatý list (15 týmů mladších, 14 týmů starších). Liberecký kraj v obou kategoriích reprezentovali studenti naší školy (z přírodovědného kroužku Ekokřečci).

Číst dál...

4AV OPĚT VÍTĚZEM SOUTĚŽE EUROREBUS

V úterý 18. 6. se v Praze konalo celostátní kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Ostřílení borci z kvarty – Martin Kaplánek, Jan Moravík a Tomáš Vomlela nezaváhali a v ostré konkurenci se dokázali prosadit. Po 20 minutách bylo rozhodnuto. Díky skvělé taktice opět zvítězili. Kromě medailí zajistili sobě i svým spolužákům účast na expedici po Evropě.

Vítězům blahopřeji a zároveň děkuji všem třídám, které se do soutěže zapojily (2AV, 3AV, 4AV, 5AV a 1.A). Díky nim naše škola skončila na 9. místě mezi všemi školami ČR.

Hana Mrázová

Okresní kolo Pythagoriády zcela v režii našich studentů

V úterý 28.5. se studenti primy, sekundy a tercie zúčastnili okresního kola této matematické soutěže. Během šedesáti minut řešili 15 logických úloh. A poradili si s nimi velmi dobře.

Číst dál...

EKOKŘEČCI opět zabodovali, do celostátního kola postupují mladší i starší !

 V sobotu 11. května se ve Zdislavě konalo krajské kolo soutěže Zlatý list, kterého se účastnili i studenti navštěvující přírodovědný kroužek Ekokřečci. Ten existuje při škole již sedmnáctým rokem. Činnost kroužku je velmi pestrá. Studenti se scházejí ve škole nebo vyrážejí do přírody, kde se snaží udělat něco užitečného. „Ekokřečci“ se účastní různých přírodovědných soutěží. Jednou z nich je i Zlatý list.

Číst dál...

Krajské kolo Fyzikální olympiády - 60. ročník

Dne 29. 4. 2019 proběhlo krajské kolo FO v kategoriích B, C, D na půdě Krajského úřadu v Liberci.

Číst dál...

Výsledky krajské soutěže v programování

V pátek 26. dubna 2019 se tři žáci našeho gymnázia zúčastnili v Liberci krajského kola olympiády v programování, kam postoupili z kola okresního. Každý z nich soutěžil ve své kategorii.

Číst dál...

Národní kolo soutěže PREZENTIÁDA

V Brně proběhlo ve dnech 25. a 26. dubna 2019 Grandfinále soutěže v prezentování pro střední školy – Prezentiáda. Jednalo se již o desátý ročník zajímavé soutěže, které se účastní týmy z České republiky i Slovenska. Soutěž organizují studenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Číst dál...

Postup do NÁRODNÍHO KOLA

Ve dnech 26. – 28. dubna se konalo v Hejnicích krajské kolo Ekologické olympiády. Soutěž se tradičně skládala ze tří částí (test, poznávačka a praktický úkol), které vycházely z letošního tématu „management v ochraně přírody“. S tímto nelehkým tématem si naše studentky poradily více než dobře.

Číst dál...

Úspěšný ChemQuest 2019

Ve dnech 25. a 26. dubna 2019 se na půdě VŠCHT Praha konalo finále soutěže ChemQuest 2019. Studenti, kteří se finále zúčastnili, byli vybráni na základě videí a popisu experimentu. Tyto materiály bylo nutno odevzdat do konce února. Tématem letošního ročníku byla Chemie a kovy v kategorii SŠ a v kategorii ZŠ týmy vymýšlely experimenty na téma Chemie a barvy.

Číst dál...

KLOKAN 2019

Letos se na matematické soutěži KLOKAN, která se již pravidelně koná v polovině března v naší školní jídelně, sešlo 86 studentů.  Kategorii BENJAMÍN  vyhrál se 100 body Matyáš Hřebík, v kategorii KADET zvítězila Alena Hluštíková se 105 body. V kategorii JUNIOR zazářila Hana Salavcová se 114 body a kategorii Student vyhrála Eliška Povolná, která získala 71 bod.

Velmi mě potěšily výsledky našeho gymnázia v krajském měřítku.

Číst dál...

DVOJNÁSOBNÁ RADOST Z MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

29. 1. proběhlo klauzurní kolo MO kategorií B a C.  Na základě jeho výsledků se do krajského kola nominovalo 7 studentů. A tak se 2. 4. 2019 na Krajský úřad v Liberci vypravili Káťa Čechová, Laura Hlaváčková, Káťa Kolčová,, Anna Salavcová, Hanka Salavcová, Jan Rychtera a Libor Šabaka. Všichni s chutí vyřešit příklady své kategorie co nejlépe. Zatím nevíme, kolik našich studentů se stalo úspěšnými řešiteli, ale  velikonoční prázdniny jsem zahájila otevřením dopisu s textem:

Číst dál...

Naši biologové slaví úspěch i v okresním kole kategorie C

Další kolo biologické olympiády přineslo gymnáziu opět skvělá umístění. Naši studenti výborně zvládli teoretickou i praktickou část soutěže a obsadili 1. – 4. místo.  Pomyslnou zlatou medaili (1. místo) vybojoval Vojta Kašpar, hned za ním skončila Anežka Kirschnerová (2. místo), následovala Dáša Suchá (3. místo) a Lenka Machová (4. místo).
Gratulujeme k vynikajícím výkonům a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.
L. Tulková

Poprvé na Prezentiádě

Prezentiáda jako soutěž slaví již 10. výročí, naše škola se jí však účastnila poprvé. Stalo se tak na popud studentek 2.B – Viktorie Filipi a Natálie Siberové. Viktorie byla dříve již dvakrát úspěšnou soutěžící v kategorii ZŠ. Své zkušenosti mohla tedy zúročit v letošním ročníku. Natálie se v únoru zúčastnila nabízeného workshopu, který se ukázal velmi přínosným.

Číst dál...

Chemické vítězství

Dne 4. 4. 2019 se tři naši studenti studenti  zúčastnili krajského kola Chemické olympiády kategorie C, která je určena pro 1. a 2. ročník středních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. V laboratoři zkontrolovali složení kapek do očí. V teoretické části na ně čekaly náročné úlohy z termochemie, jaderné a anorganické chemie.

Číst dál...

Studentky primy A zabodovaly v okresním kole BIO!

Ve středu 10. dubna se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D  určené pro žáky
6. - 7. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž byla rozdělena na čtyři části – vstupní úkol, poznávání přírodnin, laboratorní práce a test vědomostí.

Číst dál...

Krajské kolo BIO v režii studentek KVINTY A

Minulý týden proběhlo v Liberci krajské kolo Biologické olympiády kategorie B určené studentům 1. a 2. ročníků SŠ. I když biologická olympiáda patří k velmi náročným soutěžím na přípravu (studenti musejí leckdy zvládnout i vysokoškolské učivo), soutěže se zúčastnilo 24 studentů.
O obtížnosti soutěže svědčí i to, že pouze pět studentů splnilo potřebný bodový limit, aby se stali úspěšnými řešiteli.

Číst dál...

MO - okresní kolo

V úterý 9. dubna se na naší škole konalo okresní kolo Matematické olympiády v kategoriích Z6 - Z8. Své zástupce jsme měli ve všech kategoriích. Nejlépe dopadli primáni, kteří zcela ovládli pořadí na předních místech. Vítězi v kategorii Z6 se společně stali Lukáš Fedorko a Pavel Prokop, kteří získali plný počet bodů (18), třetí místo obsadil Jan Kaplánek s 15 body a na 5. místě skončil Filip Sichrovský. V kategorii Z7 zvítězila Tereza Hojsáková se 17 body, na 5. místě se umístil Matyáš Hřebík. V kategorii Z8 získali dělené 2.-4. místo Adam Špindler a Vojta Kašpar.

 

Úspěšným studentům gratulujeme, všem našim soutěžícím děkujeme za účast v letošním ročníku MO.

R. Tulka

Výsledky školního kola PYTHAGORIÁDY

V pátek 5.4. proběhla další matematická soutěž, tentokrát pro studenty primy až tercie. Soutěžící museli vypočítat 15 nelehkých úloh. Každá správná odpověď byla hodnocena jedním bodem. Při rovnosti bodů rozhodoval o umístění čas odevzdání.

Číst dál...

Vítěz celostátní kvalifikace je z GČL

Začátkem března proběhla kvalifikační část mezinárodní matematické soutěže Pangea, která je určena žákům  4. - 9. třídy ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V šesti kategoriích řešili žáci ve školním kole náročné matematické úlohy. Z každé z nich bylo vybráno kolem 50 nejlepších účastníků do finálového kola, které proběhne 17. května v Praze. Mimořádného úspěchu dosáhl Lukáš Fedorko z primy, který ve své kategorii mezi 10 247 žáky zvítězil, když navíc ani jednou nechyboval! Dalším postupujícím do celostátního kola je Vojta Kašpar z tercie.

 

Oběma úspěšným studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole.

Lenka Tulková

Krajské kolo soutěže ve francouzštině 2019

Dne 2. 4. 2019 se konalo v libereckém Domě dětí a mládeže Větrník krajské kolo soutěže ve francouzštině. V letošním školním roce jsme měli své zástupce ve třech kategoriích, a to v kategorii A1 (je určena pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnáziích, kteří se učí francouzsky max. 3 roky), v kategorii B1 (pro žáky středních škol, kteří se učí francouzsky max. 3 roky) a v kategorii B2 (je určena pro žáky středních škol, kteří se učí francouzsky déle než 3 roky).

Číst dál...

Jste zde: Home Soutěže a olympiády