gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Soutěže a olympiády

Naši biologové slaví úspěch i v okresním kole kategorie C

Další kolo biologické olympiády přineslo gymnáziu opět skvělá umístění. Naši studenti výborně zvládli teoretickou i praktickou část soutěže a obsadili 1. – 4. místo.  Pomyslnou zlatou medaili (1. místo) vybojoval Vojta Kašpar, hned za ním skončila Anežka Kirschnerová (2. místo), následovala Dáša Suchá (3. místo) a Lenka Machová (4. místo).
Gratulujeme k vynikajícím výkonům a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.
L. Tulková

Poprvé na Prezentiádě

Prezentiáda jako soutěž slaví již 10. výročí, naše škola se jí však účastnila poprvé. Stalo se tak na popud studentek 2.B – Viktorie Filipi a Natálie Siberové. Viktorie byla dříve již dvakrát úspěšnou soutěžící v kategorii ZŠ. Své zkušenosti mohla tedy zúročit v letošním ročníku. Natálie se v únoru zúčastnila nabízeného workshopu, který se ukázal velmi přínosným.

Číst dál...

Chemické vítězství

Dne 4. 4. 2019 se tři naši studenti studenti  zúčastnili krajského kola Chemické olympiády kategorie C, která je určena pro 1. a 2. ročník středních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. V laboratoři zkontrolovali složení kapek do očí. V teoretické části na ně čekaly náročné úlohy z termochemie, jaderné a anorganické chemie.

Číst dál...

Studentky primy A zabodovaly v okresním kole BIO!

Ve středu 10. dubna se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D  určené pro žáky
6. - 7. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž byla rozdělena na čtyři části – vstupní úkol, poznávání přírodnin, laboratorní práce a test vědomostí.

Číst dál...

Krajské kolo BIO v režii studentek KVINTY A

Minulý týden proběhlo v Liberci krajské kolo Biologické olympiády kategorie B určené studentům 1. a 2. ročníků SŠ. I když biologická olympiáda patří k velmi náročným soutěžím na přípravu (studenti musejí leckdy zvládnout i vysokoškolské učivo), soutěže se zúčastnilo 24 studentů.
O obtížnosti soutěže svědčí i to, že pouze pět studentů splnilo potřebný bodový limit, aby se stali úspěšnými řešiteli.

Číst dál...

MO - okresní kolo

V úterý 9. dubna se na naší škole konalo okresní kolo Matematické olympiády v kategoriích Z6 - Z8. Své zástupce jsme měli ve všech kategoriích. Nejlépe dopadli primáni, kteří zcela ovládli pořadí na předních místech. Vítězi v kategorii Z6 se společně stali Lukáš Fedorko a Pavel Prokop, kteří získali plný počet bodů (18), třetí místo obsadil Jan Kaplánek s 15 body a na 5. místě skončil Filip Sichrovský. V kategorii Z7 zvítězila Tereza Hojsáková se 17 body, na 5. místě se umístil Matyáš Hřebík. V kategorii Z8 získali dělené 2.-4. místo Adam Špindler a Vojta Kašpar.

 

Úspěšným studentům gratulujeme, všem našim soutěžícím děkujeme za účast v letošním ročníku MO.

R. Tulka

Výsledky školního kola PYTHAGORIÁDY

V pátek 5.4. proběhla další matematická soutěž, tentokrát pro studenty primy až tercie. Soutěžící museli vypočítat 15 nelehkých úloh. Každá správná odpověď byla hodnocena jedním bodem. Při rovnosti bodů rozhodoval o umístění čas odevzdání.

Číst dál...

Vítěz celostátní kvalifikace je z GČL

Začátkem března proběhla kvalifikační část mezinárodní matematické soutěže Pangea, která je určena žákům  4. - 9. třídy ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V šesti kategoriích řešili žáci ve školním kole náročné matematické úlohy. Z každé z nich bylo vybráno kolem 50 nejlepších účastníků do finálového kola, které proběhne 17. května v Praze. Mimořádného úspěchu dosáhl Lukáš Fedorko z primy, který ve své kategorii mezi 10 247 žáky zvítězil, když navíc ani jednou nechyboval! Dalším postupujícím do celostátního kola je Vojta Kašpar z tercie.

 

Oběma úspěšným studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole.

Lenka Tulková

Krajské kolo soutěže ve francouzštině 2019

Dne 2. 4. 2019 se konalo v libereckém Domě dětí a mládeže Větrník krajské kolo soutěže ve francouzštině. V letošním školním roce jsme měli své zástupce ve třech kategoriích, a to v kategorii A1 (je určena pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnáziích, kteří se učí francouzsky max. 3 roky), v kategorii B1 (pro žáky středních škol, kteří se učí francouzsky max. 3 roky) a v kategorii B2 (je určena pro žáky středních škol, kteří se učí francouzsky déle než 3 roky).

Číst dál...

DALŠÍ POSTUP DO CELOSTÁTNÍHO KOLA

Do 24. ročníku zeměpisné soutěže Eurorebus se v letošním školním roce nominovala družstva 2AV, 3AV, 4AV a 5AV. Tříčlenné týmy uvedených tříd odjely v sobotu 30.3. do Prahy bojovat o postup do celostátního kola. A podařilo se!

vítězství v krajském kole v kategorii ZŠ02 (8.-9. třída) se radoval tým 4AV- Martin Kaplánek, Jan Moravík a Tomáš Vomlela.

Dalším postupujícím je tým 5AV Jana Bartáková, Anna Salavcová, Hana Salavcová, který v kategorii SŠ obsadil 3. místo.

Všem účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Hana Mrázová

3. místo v kraji – šance na postup do NÁRODNÍHO KOLA

V pátek 29. března proběhlo v Liberci krajské kolo Biologické olympiády kategorie A, kterého se zúčastnilo 28 studentů ze 3. a 4. ročníků středních škol Libereckého kraje. Soutěž se skládala ze tří částí - vědomostního testu, poznávačky a praktické  části. Skvělého výsledku dosáhla Nikola Malinská (VII.A), která vybojovala 3. místo. Díky tomuto umístění  se dostala do užšího výběru, ze kterého vzejdou  účastníci „celostátního kola“. Adéla Sztoláriková (VII.A) skončila v silné konkurenci často i o rok starších biologů na výborném 5. místě.

Blahopřejeme  ke skvělým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Lenka Tulková

Zeměpisná olympiáda - úspěch v krajském kole, jeden postup na republiku

 Do krajského kola zeměpisné olympiády, která se konala 20. března v budově Krajského úřadu v Liberci se probojovalo z okresního kola celkem šest našich studentů. Soutěž probíhala jako již tradičně ve čtyřech kategoriích (A – prima, B- sekunda, C-kvarta, D – SŠ), v každé z nich jsme měli své zástupce. (Každá kategorie čítala celkem 12 soutěžících – vítězů okresních kol v Libereckém kraji.)

A jak jsme se umístili?

Číst dál...

Letošní ročník Chemické olympiády kategorie D

Do letošního ročníku Chemické olympiády kategorie D se přihlásilo 16 studentů tercie a kvarty. Čtrnáct z nich odevzdalo domácí přípravnou část a zkusilo si test. Z nich pak osm nejlepších bylo vybráno i k absolvování laboratorní části. Všech osm se stalo úspěšnými řešiteli. Na prvních dvou místech skončili studenti kvarty Martin Kaplánek a Ondřej Motlík. Třetí byl Vojtěch Kašpar, čtvrtá Lenka Machová (oba z tercie). Tito čtyři byli na základě svých výsledků pozváni na okresní kolo soutěže.

Číst dál...

22. ročník mezinárodní matematické soutěže Náboj

V pátek 22. dubna se konal již 22. ročník mezinárodní matematické soutěže Náboj. Soutěž je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků ve dvou kategoriích: Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Senior (3. - 4. ročník SŠ). Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. Náročnost úloh se postupně zvyšuje. Soutěž vznikla v roce 1998 na Slovensku, kde se konalo prvních sedm ročníků. Od roku 2005 se zapojily do soutěže také školy z ČR.

Číst dál...

Úspěšné okresní kolo v recitaci 2019

V pátek 22. 3. se konalo v Novém Boru okresní kolo recitační soutěže, kde naši školu zastupovali Jakub Klaban a Adélka Hojsáková ze sekundy, Anička Jonášová z tercie a Jan Novotný z kvarty.

Oba chlapecké hlasy porotu zaujaly a Jan Novotný ve IV. kategorii získal 2. místo a Jakub Klaban ve III. kategorii obsadil také 2. místo.

Chlapcům blahopřejeme k postupu do krajského kola a všem zúčastněným děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Mgr. Eva Pazourková

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

 Dne 18.3. 2019 se v libereckém Domě dětí a mládeže Větrník konala Soutěž v anglickém jazyce vyhlašována každoročně MŠMT, jinak též označována jako Olympiáda z angličtiny. Soutěžilo se ve dvou kategoriích III.A, která je určena žákům 1. až 3. ročníků všech typů středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a III.B, která je určena žákům 1. až 3. ročníků všech typů středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku.

Číst dál...

Olympiáda z programování – okresní kolo

Ve čtvrtek 14. března 2019 proběhlo na SPŠ v České Lípě okresní kolo v programování. Soutěž je tradičně rozdělena do několika disciplín v kategoriích pro II. stupeň ZŠ a pro SŠ.

V disciplíně zaměřené na programování uspěli v kategorii pro II. stupeň ZŠ Viktor Baloun a Václav Kratochvíl z kvarty, kteří obsadili druhé a třetí místo.

Číst dál...

Výsledky krajského kola soutěže ve španělštině

Před jarními prázdninami proběhlo v Liberci krajské kolo soutěže ve španělském jazyce. Naši školu zde zastupovali ostřílení matadoři Martin Legeza z 2.B (10. místo) a Ondřej Baborák z oktávy B (4. místo).

Oběma studentům srdečně blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme, aby jim španělština byla i nadále zdrojem radosti a potěšení.

Mgr. Eva Angolaresová

Mladí evropští překladatelé 2019

Naše škola se již potřetí zapojila do celoevropské překladatelské soutěže Juvenes Translatores pořádané Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise.

V tomto roce naši školu reprezentovali Barbora Hluštíková, Nina Jeřábková (obě ze sexty A), Matěj Lang (2.A), Martin Legeza (2.B) a Anastázie Ludvíková (3.A). Všichni soutěžící si zvolili jako výchozí jazyk angličtinu.

Číst dál...

Slavnostní předání diplomů za mezinárodní soutěž Best in Deutsch

Dne 1.3.2019 zavítal na naši školu p. Přemysl Piskáč, zástupce agentury czech-us, aby slavnostně předal studentům ocenění za umístění v online soutěži Best in Deutsch.

Číst dál...

Jste zde: Home Soutěže a olympiády