gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Nepřehlédněte

Soutěže a olympiády

Úspěchy v okresním kole na olympiádě z německého jazyka

V úterý 12.2. a ve středu 13.2. se v DDM Libertin konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce pro starší a mladší studenty. Naše gymnázium vyslalo celkem 4 zástupce, v každé kategorii dva.

Číst dál...

Okresní kolo ve sjezdovém lyžování a snowboardingu 2019

V pátek 8. 2. 2019 se konalo na Polevsku okresní kolo v sjezdovém lyžování a snowboardingu základních a středních škol. Letos se na sjezdovce sešel rekordní počet závodnic a závodníků - ve všech kategoriích jich nastoupilo přes 260.

Číst dál...

Výsledky soutěží v uměleckém přednesu – Wolkerův Prostějov 2019

Školní kolo (30. 1. 2019)

Číst dál...

Pátí v Chemiklání

„Na základě výše uvedených rad rozhodněte, zdali níže uvedené reaktanty mohou podléhat Cannizzarově reakci?“ To je jen ukázka z úkolů, které musela řešit pětičlenná družstva nadšených chemiků z celé naší republiky a také ze Slovenska v Pardubicích během stále populárnějšího Chemiklání.

Číst dál...

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

Dne 29.1.2019 se na naší škole konalo okresní kolo češtinářské olympiády. Jsme potěšeni, že do kola krajského postupují naše studentky. Za starší kategorii Lucie Stratilová ze 4.A a Jana Bartáková z kvinty A. V mladší kategorii nás bude reprezentovat Lenka Machová z tercie A. Alena Hluštíková z tercie A se umístila na krásném 4. místě a je tak první náhradnicí pro krajské kolo.

Mgr. Lenka Česenková

Výsledky regionálního kola Lingvistické olympiády

V pondělí 21. 1.  2019 se v Praze konalo regionální kolo Lingvistické olympiády, kam ze školního kola postoupily jako úspěšné řešitelky dvě naše studentky – Eliška Povolná z 8AV a Anna Kučerová ze 4A. Anička se umístila na 111. místě ze zhruba 2 500 účastníků soutěže, Eliška na 16. místě a postupuje do celostátního kola, které se bude konat 6. dubna rovněž na Filozofické fakultě v Praze. Pokud se dostane do první desítky, bude mezi těmi, kteří se následně zúčastní několikadenního soustředění a ze kterých budou vybráni zástupci do mezinárodního kola. To se letos bude konat ve městě Yongin v Korejské republice ve dnech 29. 7. – 2. 8. 2019.

Oběma blahopřejeme a Elišce přejeme v národním kole hodně úspěchů.

Soutěže v anglickém jazyce kategorie IIIA a IIIB 2019

V pondělí 14. ledna 2019 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Soutěže v anglickém jazyce kategorie IIIA a IIIB, tedy pro studenty kvint až septim.  Účast byla v letošním roce skutečně vysoká a k náročnému rozřazovacímu poslechovému testu nastoupilo 44 studentů.

Číst dál...

Angličtinář roku 2018

I letošní školní rok se naše škola zúčastnila soutěže s názvem Angličtinář roku – Best in English 2018. Toto mezinárodní klání probíhá osmým rokem a čeští soutěžící si letos již počtvrté změřili své jazykové znalosti se studenty ze zahraničí.

Číst dál...

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro studenty tercie a kvarty

 Dne 7. ledna 2019 s odbitím 12:00 hodiny polední bylo zahájeno klání studentů tercie a kvarty v anglickém jazyce v kategorii II.B a II.C. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů.

Olympiáda byla zahájena poslechem, po kterém bylo vybráno 9 nejúspěšnějších kandidátů. Následovaly další disciplíny, ve kterých rivalové demonstrovali porotě své jazykové dovednosti a schopnost hbitě reagovat a improvizovat.

Číst dál...

Konverzační soutěž v německém jazyce - prosinec 2018

 Každým rokem se na naší škole koná olympiáda v německém jazyce. Žáci si zde poměřují své komunikační dovednosti v rámci jednotlivých tříd a ročníků.

Náplní soutěže je porozumění mluvenému slovu a konverzace na běžná témata, popis fotografie či obrázku.

Žáci jsou rozděleni do tří základních kategorií podle věkových skupin.

Číst dál...

Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro kategorii I.B (prima a sekunda) 2018

 Dne 10. prosince  2018 se uskutečnila Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro kategorii prima a sekunda, celkem se zúčastnilo 22 dětí. Soutěž se skládala z  poslechu a práce s textem (1.kolo - písemná část), samostatného projevu na vylosované obecné téma, popisu obrázku a krátké konverzační situace (2.kolo - ústní část).

Číst dál...

Výsledky školního kola Olympiády z českého jazyka 2018

Dne 29.11. 2018 se na naší škole konalo školní kolo Olympiády z českého jazyka. Soutěžilo se ve dvou kategoriích rozdělených podle věku. Každé kategorie se zúčastnilo 12 studentů a dva nejlepší vždy postoupili do okresního kola.

Číst dál...

Olympiády v anglickém jazyce

 Připomínáme všem zájemcům o účast na konverzační soutěži – olympiádě v anglickém jazyce, že již příští týden začínáme, zatím v kategorii těch nejmladších.

Níže uvádíme přehled termínů, požadavků a hodnotících komisí pro jednotlivé kategorie.

Zájemci se přihlásí k účasti u svých vyučujících a v termínu konání dostaví do příslušných učeben:

Číst dál...

BRLOH = Brněnská logická hra 2018

Jako každý rok, tak i letos se studenti nižšího gymnázia účastnili této logické soutěže. V průběhu měsíce listopadu bojovali ve 3 internetových kolech o postup do tzv. malého finále. V každém kole na ně čekalo 10 logických úloh – viz ukázka:

Číst dál...

11. místo v ČR v matematické soutěži družstev

V pátek 23. listopadu se konal 7. ročník mezinárodní matematické soutěže Náboj v kategorii určené pro žáky ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Letos se soutěž konala v 52 místech ČR, Slovenska a Polska. Soutěž je určena pro čtyřčlenné týmy, které během dvou hodin řeší náročné úlohy z matematiky a fyziky. Atraktivitu zvyšuje nejen vzájemná spolupráce členů jednotlivých týmů, ale také to, že výsledky jsou uváděny online.

Číst dál...

Fotosoutěž „Svět (je) chemie“ zná své finalisty

Jako již tradičně se naši studenti zapojili i do letošního ročníku fotosoutěže VŠCHT Praha.

Soutěž je rozdělena na dvě kola (období únor – červen a červenec - říjen) a dvě kategorie (do 18 let a nad 18 let). V každém kole a v každé kategorii jsou vyhlášeni vždy 3 nejúspěšnější snímky a jejich autoři postupují do finále. Tam je jejich úkolem zaslat fotografii na dané téma. Letošním tématem je spektrum.

Číst dál...

Výsledky školního kola Lingvistické olympiády 2018

Dne 14. 11. 2018 se konalo školní kolo Lingvistické olympiády, kterou každý rok vyhlašuje FF UK ve spolupráci s MFF UK. Jde o soutěž, při níž nepotřebujete žádné jazykové znalosti, ale vystačíte se schopností analyzovat, srovnávat a logicky vyvozovat na základě shodných znaků. Překládáte totiž z jazyků, o nichž jste třeba dosud nic neslyšeli.

Číst dál...

Úspěch v krajském kole soutěže Přírodovědný klokan

Soutěže „Přírodovědný klokan“ se v kategorii Junior zúčastnilo v Libereckém kraji 350 studentů. Velmi nás těší, že mezi nejlepšími byli i studenti naší školy. Na 2. místě skončil LiborŠabaka (6AV), hned za ním následovala na 3. místě Jana Bartáková (V.A).
Gratulujeme, Lenka Tulková

Bobřík z informatiky 2018

V uplynulých dvou týdnech 5. – 16. listopadu 2018 se naše škola opět připojila k celostátní soutěži „Bobřík z informatiky“, která se zaměřuje především na algoritmické a logické úlohy využívané v informatice. Akce se zúčastnili prakticky všichni naši žáci od primy po sextu resp. druhý ročník. Z kategorie senior (septima–oktáva, třetí–čtvrtý ročník) pak soutěžil výběr 10 žáků, z nichž jich 6 postupuje do krajského resp. ústředního kola v Liberci.

Číst dál...

Soutěž pro překladatele na naší škole

 Překladatelská soutěž Juvenes Translatores je určena pro 17leté studenty (narozené pouze v roce 2001) ze středních škol se sídlem v Evropské unii. Hlavním organizátorem soutěže je Generální ředitelství pro překlady Evropské komise. Z každé země se může zúčastnit pouze omezený počet škol a jejich výběr provádí Evropská komise losováním. Letos byla opět vybrána také naše škola.

Číst dál...

Jste zde: Home Soutěže a olympiády