gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nepřehlédněte

Vítězství Ekokřečků v Národním kole

Ve dnech  12. – 17. června proběhlo v Lubenci (okres Louny)  Národní kolo 45. ročníku soutěže Zlatý list. O vítězství se přijelo utkat 28 týmů z celé republiky. Národní kolo je finálovým vyvrcholením celé soutěže, ve které se setkávají nejlepší kolektivy z krajských kol. Jedná se o týdenní akci s množstvím zajímavých exkurzí a doprovodného programu.  Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 166 dětí.  Liberecký kraj zde reprezentovali studenti naší školy - členové přírodovědného kroužku Ekokřečci.

Na závěr celé akce proběhla soutěžní stezka se stanovišti, na kterých se prověřovaly znalosti soutěžících. Po loňském druhém místě se letošním primánům (Vojta Kašpar, Štěpán Kašpar, Alenka Hluštíková, Alenka Dudková, Dáša Suchá a Anička Jonášová) podařilov mladší kategorii zvítězit, když porazili i největší favority soutěže  - Gymnázium Jírovcova České Budějovice a LMP Olomouc.

Skvěle si vedlo v kategorii starších i družstvo z tercie (Anička Salavcová, Aneta Kuchařová, Jana Simulíková, Anička Schacherlová, Amálka Halamová a Veronika Vondráčková), které v silné konkurenci obsadilo 4. místo.
Je to velmi potěšující výsledek, který je zároveň „krásným dárkem“ k letošním patnáctým narozeninám „Ekokřečků.

Našim úspěšným reprezentantům gratulujeme
Lenka Tulková

 

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Vítězství Ekokřečků v Národním kole