tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Lze pohnout Zemí? Kolik listů papíru stačí na hodinový provoz tabletu?

Takové typy fyzikálních úloh řešily dva týmy žáků z prvních, druhých a třetích ročníků v celostátní online soutěži Fykosí fyziklání 2017 pořádané MFF UK Praha. Během třech hodin non stop počítání se tak naši studenti dozvěděli, že na pohnutí Zemí o 0,1 pikometru potřebujeme 7,5 miliard lidí, že energii potřebnou na hodinový provoz tabletu získáme spálením čtvrtiny listu papíru A4, nebo že broučka zalitého v pryskyřici vidíme díky lomu světla blíž, než ve skutečnosti je.

Celkově jsme pak obsadili v kategorii Středoškoláci B krásné 8. místo ze 41 týmů a v kategorii Středoškoláci C jsme skončili na 7. místě ze 48. Gratulujeme!

Středoškoláci B: Eliška Povolná, Petr Kaiser, Dominik Exner, Andrea Bínová (všichni VII.A) a Jan Plíhal (3.A)

Středoškoláci C: Libor Šabaka, Jan Rychtera (oba V.A) , Matěj Lang (1.A), Richard Šulc (1.B) a Jan Kováč (2.A)

Děkuje za skvělou reprezentaci a těšíme se na příští ročník.

Monika Váňová a Zdeněk Ježák

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Lze pohnout Zemí? Kolik listů papíru stačí na hodinový provoz tabletu?