gym-cl.cz

Kontaktní informace

Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

Žitavská 2969, 470 01 Česká Lípa

sekretariát: +420 487 829 101; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; GSM brána: 602 220 625 , 775 869 439, ID DS: pfgkkf5

Nepřehlédněte

Čestné uznání v překladatelské soutěži pro Andreu Bínovou

 V tomto školním roce se naše škola opět zúčastnila překladatelské soutěže Juvenes Translatores, jejímž pořadatelem je Generální ředitelství pro překlady Evropské komise. Odbornou porotu zaujal překlad Andreji Bínové (septima A) a za její vysoce kvalitní výkon jí udělila čestné uznání.

Porota ocenila pochopení smyslu soutěžního textu v německém jazyce, porozumění souvislostem, vhodný výběr stylistických prostředků, vynikající znalost českého jazyka, plynulost a přirozenost, žádné nebo téměř žádné opomenutí, kreativní obraty věrné originálu, minimum gramatických, lexikálních nebo pravopisných chyb a dobrý celkový dojem.

Blahopřejeme a děkujeme Andree za reprezentaci naší školy.

Mgr. Eva Angolaresová

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Čestné uznání v překladatelské soutěži pro Andreu Bínovou