Pátí v Chemiklání

„Na základě výše uvedených rad rozhodněte, zdali níže uvedené reaktanty mohou podléhat Cannizzarově reakci?“ To je jen ukázka z úkolů, které musela řešit pětičlenná družstva nadšených chemiků z celé naší republiky a také ze Slovenska v Pardubicích během stále populárnějšího Chemiklání.

A naši mladší (kvinta, sexta, druhák) obhájili páté místo z loňského ročníku, přestože letos konkurence opět narostla. Před sebou tak nechali jen vyhlášená gymnázia z Prahy, Ostravy a Brna (a musíme přiznat, že i z Náchoda).

Naši školu úspěšně reprezentovali tito studenti a studentky: Bára Hluštíková, Libor Šabaka, Tomáš Pham Bui (všichni sexta A), Jana Bartáková (kvinta A) a Matěj Lang (2. A).

Starší tak úspěšní nebyli a obsadili 26. pozici.

Pro učitele byl připravený doprovodný program. Zaujala například přednáška s názvem Vývoj představ o polarizaci světla od prvních pokusů Bartholina do dnešních dnů.

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Pátí v Chemiklání