SKVĚLÉ VÝSLEDKY V KLAUZURNÍM KOLE MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Matematická olympiáda je velmi náročnou soutěží. Studenti musí vymyslet a odevzdat řešení šesti náročných úloh domácího kola. Pokud jsou jejich řešení správná, mohou se účastnit kola klauzurního.

Letošní klauzurní kolo mělo rekordní účast. Postoupilo do něj šest studentů 1.A, dvě studentky V.A a dva studenti VI.A.

V klauzurním kole řeší studenti tři obtížné úlohy. Za každou úlohu mohou získat maximálně šest bodů. Pokud se soutěžícímu podaří získat alespoň deset bodů, stává se úspěšným řešitelem klauzurního kola a může postoupit do kola krajského.

Naše gymnázium bude letos 2.4. v Liberci ,v krajském kole reprezentovat 7 úspěšných řešitelů.

V kategorii C

Anička Salavcová V.A, Hanka Salavcová V.A, Kačí Kolčová 1.A, Laura Hlaváčková 1.A a Káťa Čechová 1.A

V kategorii B

Libor Šabaka VI.A a Honza Rychtera VI.A