Junior Náboj 2019

V pátek 22. listopadu byla naše škola po roce opět jedním z pořadatelských míst mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže "Junior Náboj", která vznikla v roce 2012 v Bratislavě. Soutěže se účastní čtyřčlenné školní týmy - spolupráce mezi členy týmu je pro účastníky vždy velmi zajímavá. Na atraktivitě přidává také online zobrazování průběžných výsledků ze všech míst.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 905 týmů (ČR, SK, PL), z toho 316 v ČR. Přestože se našim týmům nepodařilo navázat na mimořádné úspěchy v posledních dvou ročnících (11. a 15. místo v ČR), můžeme být s jejich výsledky spokojeni. Mezi týmy v České Lípě zvítězili naši kvartáni (Alena Cenknerová, Vojta Kašpar, Jan Měrka, Adam Špindler). Výborné druhé místo u nás získalo družstvo složené z terciánů a sekundánů (Vojta Bogár, Lukáš Fedorko, Matyáš Hřebík a Pavel Prokop), kteří měli letos za úkol především "potrénovat", protože proti soutěžícím z vyšších ročníků měli velký hendikep hlavně při řešení fyzikálních úloh.

Kromě úspěšných soutěžících patří velké poděkování i celému organizačnímu týmu, který soutěž pod vedením našeho úspěšného absolventa Mgr. Miroslava Hanzelky zajišťoval - jednalo se o úspěšné účastníky soutěže z minulých let, nyní studenty sexty a septimy.

Poděkovat bych chtěl ještě i vyučujícím ze zúčastněných ZŠ za to, že umožnili svým žákům účastnit se soutěže. Není to totiž vždy samozřejmé. V dostatečném předstihu bylo osloveno kolem třiceti škol v blízkém regionu včetně všech víceletých gymnázií v okresu Č. Lípa a Děčín, pro které by měla být účast v podobných soutěžích samozřejmostí. Přesto jedinými gymnaziálními zástupci z těchto okresů byli pouze naši studenti. O to více se cení, když se soutěže účastní např. malá základní škola bez větších ambicí na celkové úmístění - pro jejich žáky byla soutěž určitě zajímavým zážitkem.

R. Tulka

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Junior Náboj 2019