Přírodovědná olympiáda zemí Evropské unie EUSO

Přírodovědná olympiáda EUSO (European Union Science Olympiad) byla založena Dr. Michaelem A. Cotterem z Dublin City University, který přišel s myšlenkou týmové přírodovědné soutěže pro mladší studenty ze zemí EU.

Olympiáda je koncipována jako doplňující soutěž k jednooborovým mezinárodním olympiádám, neboť zahrnuje disciplíny biologické, chemické a fyzikální. Z každého státu se soutěže účastní dva týmy studentů, každý je složen ze 3 členů (biolog, fyzik, chemik).

Na základě výsledků dosažených v krajském kole Biologické olympiády byla nominována do užšího výběru i naše studentka Anička Schacherlová (VI.A). Z přípravného soustředění, které proběhne příští týden na PřF UK Praha, vzejdou 2 biologové, kteří budou 10. - 16. května reprezentovat naši republiku v mezinárodním kole.

Aničce přejeme, aby uspěla a mohla se 18. ročníku přírodovědné olympiády EUSO zúčastnit
Lenka Tulková

Jste zde: Home Soutěže a olympiády Přírodovědná olympiáda zemí Evropské unie EUSO