tel: 487 829 101; fax: 487 829 152; gsm: 725 362 335 (7:00 - 15:30)

Úspěch florbalistek v okresním kole

Během listopadu se rozehrála okresní kola III. a IV. kategorie ve florbalu.

Protože tohoto turnaje se zúčastní velký počet škol, musela nejdříve naše družstva III. i IV. kategorie vybojovat účast ve finálové skupině okresního kola v kvalifikaci. Dívčím družstvům se to podařilo, obě družstva ve skupině porazila všechny společně nasazené základní školy a do finále postoupila z prvního místa.

Ve středu 29. 11. 2017 nejdříve do zápasů ve finálové skupině nastoupily studentky z primy a sekundy. Florbalistky ze všech družstev finálové skupiny chtěly vyhrát, nasazení všech hráček bylo veliké, do poslední chvíle nebyl jasný vítěz. Po doplnění všech výsledků do tabulky a porovnání skóre skončily naše studentky na druhém místě.

Hned po odehrání okresního kola III. kat. nastoupily do bojů florbalistky z tercie a kvarty, do finálové skupiny s naším družstvem postoupilo ještě pět družstev základních škol. V každém utkání děvčata předváděla pěkné herní akce a vždy ukázala, že jsou favoritkami na celkové vítězství. To se jim také podařilo. Studentky Gymnázia Česká Lípa zvítězily ve všech utkáních a v celém turnaji nepadl do naší branky ani jeden gól! Odměnou za pěknou hru je postup do kola krajského.

Gymnázium reprezentovaly ve III. kategorii tyto studentky: Lenka Machová, Anna Jonášová, Wassem van Nadia, Adéla Kovářová, Adéla Měchurová, Lenka Sigmundová, Dagmar Suchá, Anna Sazamová, Adéla Jantačová, Adéla Petrnoušková, Hana Perutková.

V družstvu IV. kategorie nastoupily studentky: Julie Drábková, Tereza Seifrtová, Eliška Mojteková, Markéta Šorfová, Berenika Fišerová, Marina Holubová, Veronika Pánková, Kateřina Michalíková, Dominika Nováčková, Kamila Mandová, Bára Košťálová, Amálie Halamová, Jana Bartáková, Anežka Kirschnerová.

Alena Mayová

Jste zde: Home Sport Úspěch florbalistek v okresním kole