Jiří Liška vítězem Zlatého oříšku 2014

Vynikajícího úspěchu nejen na šachovnici, ale i v multioborové soutěži Zlatý oříšek dosáhl za rok 2014 čtrnáctiletý Jiří Liška ze Sosnové, student tercie českolipského gymnázia.

Soutěž Zlatý oříšek vyhledává a podporuje úspěšné děti z celé republiky v různých oborech činnosti a vyvrcholením je potom televizní finále, které na Nový rok odvysílala Česká televize.

Jirka se do celostátního finále probojoval jako jeden ze tří vítězů krajského kola v Libereckém kraji, kde probíhal finálový večer na konci září v KD Krystal v České Lípě a kde kromě Jirky vyhrála také karatistka z Nového Boru a hudebník z Jablonce.

Z hodnocení odborné poroty bylo v další fázi stanoveno 30 nominovaných finalistů pro celostátní kolo soutěže. Všech těchto 30 finalistů se zúčastnilo natáčení slavnostního finále, které odvysílala 1.ledna 2015 Česká televize na svém druhém programu a lze ho případně zhlédnout v internetovém archivu České televize. Na závěr slavnostního finále bylo vyhlášeno deset vítězů této soutěže za rok 2014. Jedním ze čtyř vítězů ze zástupců sportovních disciplín byl také Jiří Liška, který v posledních měsících dosáhl významných šachových úspěchů.

Více informací o soutěži Zlatý oříšek naleznete na webových stránkách www.zlatyorisek.cz.

Jste zde: Home Úspěchy studentů Jiří Liška vítězem Zlatého oříšku 2014