Drážďany 7.6.2017 : „Hurá - ze školy rovnou do laboratoře!“

„Lze získávat vodík bez velkého vynaložení energie?“

„Jak mohou být solární panely levnější a výkonnější?“

„Jak vytvořit materiály, aby byly lehké, stabilní a bylo je možno víceúčelově využít?“

Odpovědi na tyto a jiné otázky mohli naši studenti ze tříd IV.A, 1V.B, 1.A,1.B  získat pod vedením studentů Technické univerzity v DLR School Lab TU Dresden.

Ve čtyřech skupinách experimentovali naši studenti s materiály.

·         OLED - Organische LED`s - Organické LED = organická LED technologie, její využití, výhody a nevýhody, sestavení vlastní OLED.

·         TEG - Thermoelektrische Generatoren - Termoelektrické generátory= jak fungují satelity, jakým způsobem podávají zprávy, sestavení vlastního malého satelitu s termoelektrickým generátorem.

·         HOF - Hydrophobe Oberflächen - Hydrofobní plochy= rozdíl mezi hydrofobními a hydrofilními plochami, pozorování těchto ploch, měření úhlu přilnavosti, práce se speciálním PC programem zaměřeným na tuto tematiku.

·         Textové pole:  OPV - Organische Photovoltaik - Organická fotovoltaika= organické polovodiče, solární energie, fotovoltaika, výhody a nevýhody, testová měření hodnot.

Názory studentů:

Doprovodný program byl skvěle připraven. Navíc jsme si po skončení mohli vyzkoušet některé exponáty v muzeu.

Bylo to super. Es war super!!! Velmi zajímavý a dobře připravený program.

Dílny na univerzitě byly velmi zajímavé.

Díky Cyrilovi jsme se dověděli, k čemu všemu slouží generátor.

Cyril je frajer, naučil nás toho za hodinu hodně... a to i v němčině!

Bez Cyrila bych byl ztracen. Všem nám otevřel oči.

Jste zde: Home Zahraniční výjezdy Drážďany 7.6.2017 : „Hurá - ze školy rovnou do laboratoře!“